Son Konu

Emine Erdoğan duyurdu: "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak"

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
emine_erdogan_duyurdu_kutuphanesiz_okul_kalmayacak_1637667961_0222.jpeg

Emine Erdoğan'ın himayelerinde Ulusal Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi çerçevesinde Kırıkkale'de 45 okula kütüphane kazandırılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Ulusal Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi çerçevesinde,Kırıkkale'de 45 okula yeni kütüphane kazandırılıyor. Kent genelinde 47 bin 393 öğrencinin eğitim gördüğü ilkokul, ortaokul ve liselerde çalışmalar sürüyor. Mevcut kütüphanelerin içerikleri zenginleştirildi, kütüphanesi olmayan 17 okulda öğrenciler kitapla buluştu. Okullar ortasındaki imkan farklılıklarını azaltmak emeliyle iki hafta içerisinde de 28 okulda kütüphane çalışmalarının tamamlanması hedefleniyor.

Zübeyde Hanım Mesleksel Teknik ve Anadolu Lisesi'nde projesi tamamlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştiren Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, 17 okulda kütüphane çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

"KÜTÜPHANESİZ HİÇBİR OKULUMUZ KALMAYACAK"

Yaklaşık iki hafta içerisinde 45 okulda kütüphane çalışmalarının tamamlanacağını söz eden Tüfekçi, "Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendi himayesinde bakanlığımız ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde bir proje başlatıldı. 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' diye. Bu çerçevede vilayetimizde de bizim 47 bin 600 öğrencinin tamamının kitaplara ulaşabileceği, tamamının aktüel yapıtlara ulaşabileceği, içerisinde hayat kaidelerinin oluştuğu, zevkle oturabilecekleri yerler oluşturmak için bizde kollarımızı sıvadık.

Şu an için vilayetimizde kütüphanesi bulunmayan 45 okulumuzda kütüphanesini kuruyoruz. Hummalı bir çalışmamız var. Bunun yanında da 236 okulumuzun kütüphanesin güzelleştiriyoruz, zenginleştiriyoruz ve renklendiriyoruz. Çocukların daha müreffeh bir ortamda daha huzurlu kitap okuyabilecekleri yerler oluşturmaya çalışıyoruz. 236 okulumuzun 45 okulda yoktu. Şu an için 17 okulumuz tamamlandı. İki hafta içerisinde inşallah kütüphanesiz hiçbir okulumuz kalmayacak" dedi.

Üst Alt