Son Konu

Gazeteci Serdar Akinan: 'İnanamayacağınız İsimler Suriye'yi Yağmalıyor'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3790edf7dc603d0186e48e129a99ca0a4e44a506.jpg

Gazeteci Serdar Akinan, Suriye'deki sanayi tesisleri ve çeşitli tarım alanlarının Türkiye'deki tanınmış birtakım şahıslarca yağmalandığını öne sürdü. Akinan'a nazaran yağmalamada ismi geçenler arasında bir gazetenin Ankara temsilcisinin eşi ve bir bakanın kardeşi de var.

Serdar Akinan, KRT TV'de katıldığı programda şunları söyledi:

"Ben bir belgeselle uğraşıyorum, IŞİD belgeseli, Türkiye'ye IŞİD taarruzları üzere bir şey. 15 gündür ben bölgede, Güneydoğu'da geziyorum. O denli şeyler konuşuluyor ki... Toprağa çıkınca görüyorsun. İnanamayacağınız isimler Suriye'nin yağmalanmasında, çok ünlü bir gazetecinin eşi olduğu söyleniyor. Fabrikayı yağmalamış. Gidiyorsun, çok üst seviye bir, çok üst seviye bir adamın oğlu, PKK'nin denetim ettiği... (Araya girilip hangi gazeteci olduğu soruluyor) Bir bayan Ankara temsilcisinin eşi, Suriye'nin yağmalanmasındaki şirketin sahibi adam ya... Bir sanayi bölgesi, insanlığa karşı hatalarda yargılanacak boyutta. Bir ülkenin bir sanayi tesisini, ya İzmit bölgesini yağmalıyorsun... Suriye'nin en değerli sanayi tesislerinin bulunduğu bölge yağmalandı. Sökülüp fabrikalar getirildi. Bu operasyonu yapan firmanın sahibinden bahsediyorum. Bunun Ankara'daki bağlantıları kim. Bunun eşi, gazeteci hanımefendi kimlerle ne kadar münasebet içinde.

"Tonlarca zeytinyağı yağmalanıyor, satılıyor"

Onu geç, petrol ticareti şu anda... Güneydoğu kaynıyor. Petrol ticareti yapılıyor Güneydoğu'da. Şu anda Suriye'nin kuzeyindeki petroller, ABD şirketleri, oradan Barzani üzerinden geliyor. Barzani'nin denetimindeki bölgelerden petrol Türkiye'ye geliyor. Ya zeytinyağı işi var inanamazsın. Şu anda zeytin ağaçların söküp getiriyorlar. Zeytinyağı işini yapan firma bir bakanın kardeşi. Tonlarca zeytinyağı yağmalanıyor, getiriliyor satılıyor. 

Üst Alt