Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Türkiye’de DNS servisleri nasıl kullanılır?

  • Konbuyu başlatan yasuo
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İşletim Sistemleri kategorisinde yasuo tarafından oluşturulan Türkiye’de DNS servisleri nasıl kullanılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İşletim Sistemleri
Konu Başlığı Türkiye’de DNS servisleri nasıl kullanılır?
Konbuyu başlatan yasuo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yasuo
Y

yasuo

Üye
Mesajlar
10,581
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Türkiye’de bildiğiniz gibi DNS servislerinin tamamı engellenmiş durumda. Siz DNS değiştirseniz bile sunucuya bağlanamadığı için yönlendirme DNS servisi üzerinden yapılmıyor. Biz de bu rehberimizde OpenVPN kullanarak Google DNS, OpenDNS ve CloudFlare DNS gibi DNS servislerini nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz.

OpenVPN ile DNS kullanımı rehberimize geçmeden önce alatacağımız bu yöntemin NordVPN gibi el ile DNS girmeye imkan sağlayan diğer VPN hizmetlerinde de çalıştığını belirtelim. OpenVPN ayarlarına geçmeden önce aktif olan tüm VPN bağlantılarınızı sonlandırın ve DNS servisi kullanıyorsanız DNS adreslerinizi ön tanımlı ayara geri döndürün.

OpenVPN ile DNS kullanımı
1. Adım: OpenVPN hesabınıza tarayıcıdan giriş yapın.

2. Adım: Sol bölümde Configuration sekmesinin altında yer alan VPN Settings bölümüne tıklayın.

3. Adım: VPN Settings ekranından ise DNS Settings bölümünü bulun.

4. Adım: DNS Settings’ten “Have clients use specific DNS servers” seçeneğini aktif edin.

5. Adım: Aktif ettiğiniz seçeneğin ardından alt bölümde yeni bir sekme açılacak. Bu sekmedeki Primary DNS Server ve Secondary DNS Server‘a kullanmak istediğiniz DNS adreslerini yazın. Size tavsiyemiz CloudFlare DNS hizmeti olan 1.1.1.1 ve 1.0.0.1’i kullanmanız yönünde.

6. Adım: Sayfanın altında yer alan “Save Settings” seçeneğine tıklayın. Daha sonra sayfanın üst bölümünde belirecek olan “Update Running Server” butonuna tıklayın.

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra VPN sunucunuz tercih ettiğiniz DNS hizmeti üzerinden çalışacak. Eğer kişisel VPN sunucunuz yoksa; aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak kendi VPN sunucunuzu kurabilirsiniz.
 

Yazar: yasuo
Article Title: Türkiye’de DNS servisleri nasıl kullanılır?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Teknoloji Haberleri 0 60
Y Teknoloji Haberleri 0 53
Y Muhabbet 0 28
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 29
Y Teknoloji Gelişmeleri 0 44
Y Sağlıklı Yaşam 0 31
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 31
makaleci Kripto Para Bölümü 0 52
makaleci Kripto Para Bölümü 0 59
urgot Sosyal Konular 0 82
urgot Teknoloji 0 53
makaleci Oyun 0 76
makaleci Otomobil 0 77
makaleci Cep Telefonları 0 62
makaleci Cep Telefonları 0 56
makaleci Teknoloji Haberleri 0 55
makaleci Yaşam 0 67
makaleci Sağlık Rehberi 0 67
makaleci Sağlık Rehberi 0 61
makaleci Cep Telefonları 0 62
makaleci Teknoloji Haberleri 0 64
makaleci Cep Telefonları 0 57
makaleci Otomobil 0 76
makaleci Haberler 0 68
makaleci Güncel 0 54
makaleci Güncel 0 75
makaleci Güncel 0 59
makaleci Teknoloji Haberleri 0 54
makaleci Oyun 0 56
makaleci Donanım 0 52

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst