Son Konu

Cardano’yu (ADA) Geliştiren IOHK, Afrika’da Eğitimi Daha Erişilebilir Hale Getirmek İçin EBU ile Ortaklık Kurdu

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cardano-1.jpg

Cardano’nun (ADA) ardındaki şirket olan IOHK, Afrika ülkelerindeki öğrencilere daha fazla eğitim seçeneği sağlamak için Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi (EUB) ile işbirliği yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IOHK, Afrika ülkelerinde eğitimi daha erişilebilir, uygun fiyatlı ve adil hale getirmek için EBU ile paydaşlık kurdu.

“IOHK ile Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi ortasında yeni ve heyecan verici bir iştiraki duyurmaktan memnunluk duyuyoruz”

Kurum, 36’dan fazla global kuruluşa yayıldı ve şu anda Afrika’da 2.000 öğrenciye eğitim veriyor. Bununla birlikte, IOHK kıtada eğitim programları ve daha ileri eğitim projeleri sunmayı hedefleyecektir. İşbirliği birebir vakitte lokal öğrencilere eğitim malzemelerine fiyatsız erişim de sağlayacak.

Üniversite, Cardano‘nun akıllı mukavele platformları olan Plutus ve Haskell’deki programdan dersler sunacak.

IOHK daha evvel de Afrika ülkeleriyle çeşitli işbirlikleri yapmıştı. Şirket Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile blockchain tabanlı bir ulusal kimlik sistemi üzerinde çalışmak için paydaşlık kurdu.

Üst Alt