Son Konu

Peygamber Efendimizin Okuduğu Günlük Dualar

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Peygamber Efendimizin okuduğu günlük dualarAşağıda Peygamber Efendimizin Günlük okuduğu dulardan bazılarını bulabilirsiniz sizlerde jurnal bu duaları okuyabilirsinizPeygamber Efendimiz dua etmeyi ve duaları hayatının her anına yaymıştırPeygamber Efendimiz gün içerisinde aşağıdaki duaları ederdi:

Peygamber EfendimizinSabah uyandığında yaptığı dua:

Allahım! Senin yardımınla sabaha girdik, senin yardımınla akşama kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve (kıyamette) varış sanadır (Ebu Davud: 5067)

Peygamber Efendimizin Akşam Yaptığı Dua:

Allahım! Senin yardımınla akşama girdik, senin yardımınla sabaha kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve dönüş yalnız sanadır (İbn Mace, Dua: 14)

Peygamber Efendimizin Yemekten Daha Sonra Yaptığı Dua:

Bizi nimetleriyle yediren ve içiren ve bizi İslam üzere bulunduran Allah'a hamd olsun(Ebu Davud, At'ime:15)

Peygamber Efendimizin Şirkten Korunmak İçin (SabahtanAkşam) Okuduğu Dua:

Allahumme inni euzu bike min en uşrike bike şey'en ve ene a'lemu ve estağfiruke lima la a'lemu inneke ente allamulğuyubi

Anlamı

Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (benzeyen ve müşterek tanımak) tan sana sığınırımBilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim hiç kuşkusuz bütün gaybları (gizli şeyleri) fakat sen bilirsin(etterğıb ve etterhib: 176)

Peygamber Efendimizin Elbise Giyerken Okuduğu Dua

Elhamdulillahillezi kesani haza ve razeganihi min ğayri havlin minni ve la guvvetin

O Allah'a hamd olsun ama, benden bir zorlama olmaksızın bu elbiseyi bana giydirdi ve (bunu) bana rızık olarak verdi (Tirmizi, deavat: 107)

Peygamber Efendimizin Camiye Girerken Okuduğu Dua

Bismillahi vessalatu vesselamu ala rasulillahi Allahummeğfir li zunubi veftah li ebvabe rahmetike

Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun Allah'ım , günahlarımı bağışla ve bana rahmet kapılarını aç (Müslim, Müsafirin 68)

Peygamber Efendimizin Camiden Çıkarken Okuduğu Dua

Bismillahi vessalatu vesselamu ala rasulillahi Allahumme inni es'eluke min fedlike, allahumme e'sımni mineşşeytanirracim

Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selamlama olsun Allah'ım , Senden fazlu (ihsanını) diliyorum Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru (Buhari, teheccüd 25)
*

Üst Alt