Son Konu

Unutkanlığa İyi Gelen Bitki

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Unutkanlığa İyi Gelen Bitki

Günümüzde en büyük sorunlardan birisidir unutkanlık… Genç yaşlarda başlayan bellek yitimi beyindeki düşünce ve geçici fikir bölümlerindeki sorunlardan kaynaklanabildiği gibi stres, yoğun egzersiz temposu, ilgi dağınıklığı gibi sebeplerden de kaynaklanabilmektedir

Gençlerde yaşanan unutkanlığın sebebi incelendiği süre vitamin eksikliği, gerginlik gibi nedenler görülüyor ise dürüst tedavi ile bu sorun iyice ortadan kalkabilir Eğer üzerine düşülmez ise ilerleyebilen bir hastalık olduğu unutulmamalıdır Unutkanlıktan korunmak için sağlığımıza dikkat etmemiz gerektiği gibi zihinsel aktivitelere süre ayırmamız da önemlidir Kitap okumak, sudoku çözmek zihni çalıştıran aktiviteler olarak kabul edilmektedir

Bu noktada bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmaya uyarı çekmekte fayda vardır Tayvan ’da yapılan araştırmalar gösteriyor fakat kahvaltıda yiyeceğiniz 1 gr zerdeçal fikir sorunlarını, unutkanlığı adım adım iyileştiriyor Bilhassa orta yaştaki insanlarda faydası olduğu kanıtlanan zerdeçal her mutfakta bulunması gereken bir baharat olarak gösterilmektedir

Zerdeçalın unutkan kişilerin hafızasını güçlendirdiği yapılan incelemer sonucunda ispatlanmıştır Hint safranı olarak da aşina zerdeçal yurtdışında yetiştirilmektedir Alzheimer, şeker hastalığı ve kanser gibi hastalıklara karşısında etkili bir baharat olduğu açıklanan zerdeçalı bal ile karıştırıp ya da yemeklere baharat olarak ek ederek kullanabilirsiniz

Zerdeçalın unutkanlık dışarıya ne gibi faydaları var?

Solunum yolu enfeksiyonlarında (üstteki solunum yolu enfeksiyonu, astım, bronşit, sinüzit) yaygın olarak kullanılan bir ahali ilacıdır

Sinirleri uyarır

Vücutta biriken zehirli maddeleri atar

Nekahat devresini kısaltır

*

Üst Alt