Son Konu

Jon Watts, Bir Miles Morales Filmi Çekmek İstiyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Marvel Sinematik Evreni'nin yeni Spider-Man/Peter Parker'ı bildiğiniz üzere Tom Holland. Kendisinin başrolünde olduğu ilk solo film Homecoming idi, ikinci solo film Far From Home da bu hafta vizyona giriyor. Bu iki filmin de yönetmenliğini yapan isim aynı, Jon Watts. MCU'nun Spider-Man filmlerini çeken Jon Watts'ın yapmak istediği başka bir Spider-Man projesi daha varmış. 

Spider-Man: Into The Spider-Verse animasyon filmi geçtiğimiz yılın son döneminde vizyona girmişti ve büyük beğeni toplamıştı. Filmde gördüğümüz Miles Morales karakteri oldukça farklı bir Spider-Man onun etnik kökeni, olaylara bakışı ve ailevi faktörleri Peter Parker'a göre oldukça farklı. Görünüşe göre Jon Watts, Miles Morales hakkında da bir film çekmek istiyormuş. Fakat bu durum şimdilik pek olası gözükmüyor. 

Business Insider'a konuşan Jon Watts, Spider-Verse filminde gördüğü Miles Morales'i çok kıskandığını itiraf etmiş. "Filmi görünce gerçekten kıskandım. Ben de bir Miles hikayesi yapmak istiyorum. Fakat bu film birden fazla olayı beraberinde getiriyor ve onlar bu işi muhteşem bir şekilde yaptılar. Buna karşı sinirli olamazsınız tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp filmin tadını çıkarmak." diyerek Into The Spider-Verse filminden büyük övgüyle bahsetti. 

Aslında MCU'da Miles Morales'in temelleri atıldı, Homecoming sırasında Miles'ın amcası olan Aaron Davis'i görmüştük. Küçük çaplı bir kötü adam olan Aaron Davis'i Donald Glover canlandırmıştı. "MCU'da olası bir Miles filmi çekilecek mi? Çekilirse bunu Jon Watts mı yönetecek?" sorusuna gülerek "Her seferinde sadece bir film." cevabını veren Jon Watts kapıları açık bıraktı. 

MCU'da yaratmak istedikleri Spider-Man imajının oldukça önemli olduğundan da bahseden Jon Watts, Parker'ın büyüme sürecine çok dikkat ettiklerini belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde Screen Rant'a konuşan Watts, "Biz kesinlikle çocuğun büyüme hikayesini anlatıyoruz ve Far From Home'un sonunda Peter'ı öyle bir yere koyacağız ki bu zamana kadar hiçbir Spider-Man filminde görmediğiniz, eşsiz bir yerde olacak. Yani bilemiyorum, benim için sıradaki film başlayana kadar nereye gideceğimizi veya nerede bitereceğimizi tahmin etmek oldukça güç." açıklamalarında bulunarak MCU'nun Peter Parker ile daha işinin bitmediğini vurguladı. 
  • Kevin Feige'e Göre Bir Spider-Man-Venom Filmi Olası Gözüküyor
  • Tom Holland, Tobey Maguire ve Andrew Garfield'la Aynı Spider-Man Filminde Oynamak İstiyor
Yeni Spider-Man Tom Holland da geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamada Spider-Verse filmine hayran kaldığını belirtmiş, Miles'ı bir gün kendi evrenlerinde görmekten büyük memnuniyet duyacağını söylemişti. Şimdilik bu durum çok gerçekçi gözükmese de, ilerleyen dönemlerde kanlı canlı bir Miles Morales/Spider-Man filmi izlememiz kaçınılmaz gibi gözüküyor. 

Üst Alt