Son Konu

İstifa Ettiği Söylenen Bakan Selçuk, Çocuklarla Mendil Kapmaca Oynarken Görüntülendi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b5ec3721674ca92e1548da55c8cf7cef89594d09.jpg

Dün geceden bu yana istifa ettiğine dair söylentiler dolaşan Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'daki bir 'Mobil Okul'a konuk olarak çocuklarla mendil kapmaca oynadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye'nin her yerinde "Telafide Ben de Varım" kapsamındaki etkinliklerde çocuklarla buluşan Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi'ndeki Taşınabilir Okula konuk oldu.

İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki çadır bölgesinde kalan ailelerin her kademedeki 62 çocuğunun yürüttüğü telafi faaliyetlerine eşlik eden Bakan Selçuk, okuma yazma, zeka oyunları, okul öncesi aktiflik, müzik, açık hava oyunları ve masal sınıflarını ziyaret etti.

Çocuklarla masal dinleyip, boyama aktifliği yapan Selçuk, yumurta deneyi yaptı, mendil kapmaca oynadı.

Farklı bölgelerde, farklı gereksinimleri olan tüm çocukların eğitim muhtaçlıklarını karşılamanın kendi sorumlulukları olduğunu vurgulayan Selçuk, projeye ait şu bilgileri verdi:"(Mevsimlik tarım çalışanlarımızın çocukları için neler yapabiliriz?) sorusu aslında uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız bir mevzuydu. Bu sene, salgınla ortaya çıkan durumu dikkate alarak, 'fırsat adaletini nasıl ilerletebiliriz' diye düşündük. Tarım personellerinin yaz aylarındaki hareketliliği nedeniyle çocuklarımızın eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için tarım emekçilerinin ağır bulunduğu 11 vilayetimizde 'Mobil Okul' projesini başlatıyoruz. Bu projede, istekli öğretmenlerimiz misyon alıyor. Meslektaşlarımız, öğrencilerimizin gereksinimlerini belirleyerek gereken içeriği hazırlıyor. Toplumsal, duygusal, fizikî, kültürel, sportif, akıl oyunları alanında, okuma yazmadan matematikteki temel kavramlara kadar her alanda eğitim faaliyetlerini sürdürüyorlar."

Bakan Selçuk, taşınabilir okullarda, öğretmen, her türlü araç gereç ve malzeme dayanağı bulunduğunu belirterek, projeye katkı veren öğretmenlere şükran borçlu olduklarını kaydetti.

Mevsimlik tarım personellerinin çocuklarına sağlanan eğitimin kalitesini artırmak için öbür çalışmaların da hayata geçirileceğini duyuran Selçuk, "Bu çocuklar hepimizin. Telafide Ben de Varım Projesi'ne, Taşınabilir Okul Projesi'ne dayanak veren herkese çok teşekkür ediyorum." sözlerini kullandı.

Bakan Selçuk'un istifa ettiğine dair savlar için

Üst Alt