Son Konu

İçişleri Bakanı Soylu'nun Annesi Servet Soylu Son Yolculuğuna Uğurlandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-06910512b15aa46b566bba644552f9cd38f49678.jpg

Servet Soylu için Gaziosmanpaşa Merkez Mescidi'nde kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Lideri Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri katıldı.

Kalabalık cenazelerde bulunduğu için kamuoyundan özür dileyen Fahrettin Koca ise merasime katılmadı.

Tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesi Servet Soylu, son seyahatine uğurlandı.

Servet Soylu için Gaziosmanpaşa Merkez Mescidi'nde kılınan cenaze namazı öncesi taziyeleri İçişleri Bakanı Soylu ve ailesi kabul etti.

Erdoğan konuşma yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının akabinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"Rabb'im cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın bizleri. Sevgili Habibi'nin Livaü'l hamd ismiyle müsemma sancağı altında toplanmayı nasip eylesin. Servet Annemiz, şu anda bu millete, bu memlekete, bu vatana hizmet eden bir evladı da yetiştirmiş olmanın bahtiyarlığı, memnunluğu içerisinde. Ben bu türlü inanıyorum. Çünkü sevgili Peygamberimizin hadis-i şerifinde de buyurduğu üzere beşerler ölür, ondan sonra güzel bir evlat, yaptığı bu dünyadaki hizmetler onun için daima kalıcıdır ve bu hizmetler devam ettiği sürece de onlarla hayırla yad edilirler, anılırlar. Artık Servet Annemiz de hem bu türlü bir evlat, evlatlar yetiştirmiş olmanın inanıyorum ki bahtiyarlığı, hoşluğu içinde Hakk'a yürüdü, yürüyor. Daima birlikte şu anda onun cenaze namazında biz de diyoruz ki ya Rab bizleri sevgili Habibinin Livaü'l hamd ismiyle müsemma sancağı altında buluştur, bir ortaya getir."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tabutun cenaze aracına yerleştirilmesine yardım ettikten sonra cenaze aracına bindi.

Servet Soylu'nun cenazesi, kılınan cenaze namazının akabinde Eyüpsultan Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da defin merasimine katıldı.

Üst Alt