Son Konu

Erdoğan: 'Görevli Olmayanlar Bundan Böyle Yangın Mahaline Alınmayacak'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-1389087d12473d15e7ab8b7e7007b56e46f0ec56.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair değerli açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, 'Bugün itibariyle artık 9 günü aşmış durumda. 44 vilayetimizde çıkan orman yangınlarının 196'sı denetim altına alınmış durumda. 5 vilayetimizdeki 12 yangını denetim altına alma çalışmaları sürüyor.' dedi. Cumhurbaşkanı ayrıyeten ''Yangın mahalline misyonlu olmayanlar bundan bu türlü muhakkak alınmayacaktır. Bu işi bilmeyenlerle uğraş etmek başımıza öteki badireler, Allah göstermesin yaralanmalar başımıza gelebilir. Bunu da yaşamak istemiyoruz'' sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu biçimde:

"Bugün itibariyle artık 9 günü aşmış durumda. 44 vilayetimizde çıkan orman yangınlarının 196'sı denetim altına alınmış durumda. 5 vilayetimizdeki 12 yangını denetim altına alma çalışmaları sürüyor.

Ağır bir çalışma devam ediyor. Yangınlarla uğraş için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Azerbaycan'ı bilhassa zikretmek durumundayım. Buraya gelmeden evvel Aliyev'le bir telefon görüşmesi yaptık. Şu anda 600'ı aşkın yetişmiş itfaiyeci göndermiş durumda, bunu arttırabiliriz diyor araç gereçleriyle. Son olarak 100 itfaiyeciyi göndereyim dedi. İsabetli olur dedim. Bugün büyük ihtimalle gelirler. 16 amfibik uçak çalışmalara devam ediyor.

Ukrayna'dan gelen gece söndürme kabiliyeti olan 5 helikopter var. Bunlar 24 saat full çalışacak. Havada durma süreçleri de yüksek.

150 iş makinesi ki termik santralin etrafını açmada dozerlere muhtaçlığımız oluyor.  Şu an itibariyle termik santraldeki gelişmeler olumlu istikamette."

'Bu işi bilmeyenlerle uğraş etmek başımıza diğer kahırlar, Allah göstermesin yaralanmalar başımıza gelebilir'

"Yangın mahalline misyonlu olmayanlar bundan bu türlü katiyen alınmayacaktır. Bu işi bilmeyenlerle uğraş etmek başımıza diğer düşünceler, Allah göstermesin yaralanmalar başımıza gelebilir. Bunu da yaşamak istemiyoruz. 

Başka ülkelerden gelen hava araçlarına baktığımızda Rusya 5 helikopter ve 3 tanker uçak, İspanya 2 amfibik, Hırvatistan 1 amfibik uçak, Azerbaycan bir amfibik uçak ve bir helikopter göndermişti.  Yurtdışından temin edilen 4 helikopter de bugün itibariyle yangın söndürme çalışmalarına katılacak.

Anayasanın 169. hususu uyarınca yanan alanlar tekrar ağaçlandırılır ve öteki gayeyle kullanılamaz. Buraların inşaata açılacağı istikametindeki kelamlar bu palavradır. Asla böyle  bir şey yoktur. Kılıçdaroğlu'nun da palavradan diğer sıfatı yoktur.. bunların yaptığı iş yangına körükle gitmek. Yeni ağaçlandırma doğal bitki örtüsü ile uyumlu olacak. 252 milyon fidanı inşallah yıl bitmeden dikeceğiz. 

Türkiye'yi garip gureba göstermek için 'Help Turkey' diye kampanya başlattılar. Dezenformasyonla terör estirmek suretiyle halkımızı palavraya esir etme kampanyası içinde olanlar var. Bu mevzuda onlara prim vermeyeceğiz. "

Üst Alt