Latest Thread

Uludağ Sözlük ve İnci Sözlük'ün yarısı kaça satıldı

teknoloji

Yeni Üye
Mesajlar
13,602
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
43
Uludag%2DSozluk%2Dve%2DInci%2DSozluk%2Dun%2Dyarisi%2Dkaca%2Dsatildi%2D225205%2D20190918144820%2Ejpg

İsmail Alpen'in kurucusu olduğu Uludağ Kelamlık ve Serkan İnci'nin kurucusu olduğu İnci Kelamlık markalarının yüzde 50'sini, Bursa'da faaliyet gösteren Ergünkent İnşaat'ın İdare Heyeti Lideri Emin Adanur satın aldı. 28 yaşındaki genç teşebbüsçü, Türkiye'de yeni jenerasyonun en ağır takip ettiği platformlar ortasında yer alan bu iki kelamlık sitesini ve bağlı toplumsal içerik platformlarını satın alarak değerli bir yatırıma imza attı.

ULUDAĞ KELAMLIK 2005 YILINDA BAŞLADI

Uludağ Sözlük'ün dijital dünyadaki büyük seyahati 2005'te öğrenci projesi olarak başladı. 4 yıl sonra İnci Kelamlık kuruldu. 2013'te Promoviral markasıyla kurumsal firmalara toplumsal medya ajans hizmeti vermeye başlandı. 2016'da Texas, Dallas'ta Amerikan şirketlerine hizmet veren yazılım ofisi kuruldu.

KURUMSALLAŞMA VE YATIRIMLARA SÜRAT VERİLECEKŞirketin yarı payının satışı sonrasında idare takımı ve grup çalışmaya devam edecek. Sözlüklerden ve toplumsal platformlardan oluşan şirketin kurumsallaşmasına dönük çalışmalar yapılacak. Önümüzdeki periyotta uygulama geliştirme konusunda insan kaynağı yatırımına gidilecek. Ayrıyeten sözlüklerle birlikte toplumsal medya profillerindeki takipçi kitlesine dönük oyunlar geliştirilmesi için de çalışmalara sürat verilecek.

TÜRKİYE’NİN İKİNCİ EN BÜYÜK KELAMLIK SİTESİ

Kuruluş tarihi 2005 olan Uludağ Kelamlık, bugün 850 bin günlük ziyaretçi sayısı ve 700 bin üyeyle Türkiye'nin ikinci yerli toplumsal medya sitesi. 2009 doğumlu İnci Kelamlık ise 1,2 milyon üyesi ve toplumsal medyadaki 15 milyon takipçisiyle Türkiye'nin en büyük toplumsal medya kitlesine sahip. Türkiye nüfusunun yüzde 85'inin haberdar olduğu site, her gün 450 bin farklı kişi tarafından ziyaret ediliyor.

ALPEN: 3 MİLYON MEVZU 22 MİLYON YAZI

Sözlük'ün kurucusu İsmail Alpen, ağır olarak siyasi tartışmaların yaşandığı bir platform olarak tanımladığı Uludağ Sözlük'te 3 milyon husus başlığıyla ilgili 22 milyon yazı (entry) yer aldığı bilgisini verdi. Uludağ Sözlük'ün Twitter'da 140 bin takipçisi bulunuyor.
 

Yazar: teknoloji
Makale Başlığı: Uludağ Sözlük ve İnci Sözlük'ün yarısı kaça satıldı
Kaynak URL'si: Türkiye'nin Forum Platformu!-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.

Benzer konular

Bitcoin (BTC) Nedir?
Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanmış bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından 2008'de icat edilmiş bir kriptoparadır. 2009'da bir açık kaynak kodlu yazılım olarak piyasaya sürüldüğünde kullanılmaya başlandı. Vikipedi
SEO NEDİR?
SEO NEDİR?
Seo Nedir? Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen Seo, sosyal medyada yer alan web sitelerin ücretsiz bir şekilde öne çıkmalarını sağlayan bir sistemdir.
Üst