Son Konu

1 Portakalınız Varsa Bu Tarifi Denemelisiniz Portakallı Kurabiye Tarifi

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
1-portakaliniz-varsa-bu-tarifi-denemelisiniz-portakalli-kurabiye-tarifi.jpg

1 Portakalınız Varsa Bu Tarifi Denemelisiniz Portakallı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

• 125 gram oda sıcaklığında margarin
  • 1 adet yumurtanın sarısı (Beyazı üzerine sürülecek)
  • 1 çay bardağı sıvı yağ – 85 ml
  • 1 su bardağından biraz eksik şeker – 160 gram
  • 1 adet rendelenmiş portakal kabuğu
  • 1 adet portakalın suyu sıkılacak (Yarım su bardağı çıktı)
  • 4,5 su bardağı un – 540 gram
  • 1 paket kabartma tozu – 10 gram
Üzeri için;
  • 1 adet yumurtanın beyazı
  • Çekilmiş ceviz

1 Portakalınız Varsa Bu Tarifi Denemelisiniz Portakallı Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Oda sıcaklığındaki tereyağı ya da margarini karıştırma kabına alalım.
  2. Üzerine yumurta sarısını, sıvı yağı, şekeri, rendenin ince yeriyle rendelediğimiz 1 adet portakal kabuğunu ve sıktığımız 1 portakalın suyunu ekleyip karıştıralım. İlk aşamada 3 su bardağı un ekledim.
  3. Üzerine 1 paket kabartma tozu ekleyip tekrar karıştıralım. Kıvam alınca elimizle yoğurabiliriz. Unu kontrollü bir şekilde eklemeye devam edelim. Hamurumuz yumuşak kıvamlı olmalı. Ben 4,5 su bardağı un kullandım.
  4. Hamur hazır olunca dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Ben elimle yuvarlayarak şekil verdim. Şekil verdiğimiz kurabiyeleri önce ayırdığımız yumurta beyazına ardından ince çekilmiş cevize batıralım ve fırın kabına yerleştirelim.
  5. Önceden ısıttığımız 170 derecelik fırında 20 dakika pişirelim. Lezzeti de sunumu da şahane oluyor kesinlikle denemelisiniz✅ deneyeceklere şimdiden afiyet olsun Bu ve diğer tariflerimin detaylı videoları için sizleri youtube kanalıma beklerim
1 Portakalınız Varsa Bu Tarifi Denemelisiniz Portakallı Kurabiye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt