Son Konu

Diyarbakır'da, Sokak Ortasında Vurulan Gülistan'ın Katili Kardeşi Çıktı

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-4a8c34954a9d78d9d9e5b0fc8bf680d7f0cb64e6.jpg

Diyarbakır'da dün akşam sokak ortasında kardeşi Abdullah Şaylemez tarafından tabancayla vurularak öldürülen Gülistan Şaylemez'in cinayeti ile ilgili ayrıntılara DHA ulaştı. Gülistan'ın olaydan 10 gün evvel gittiği Sur Polis Merkezi'nde babası ve yakını bir şahıstan şikayetçi olduğu tabiri ortaya çıktı.

Sözünde 7 yıl evvel bir evlilik yaptığını belirten Gülistan, yaşadıklarını şöyle anlatmış:

"2014 yılında yaptığım evlilik nedeniyle Almanya’ya gittim. 2015 yılında da eşimle uyuşmazlık sonucu ayrıldık. Geçen aya kadar da Almanya'da babamla Almanya’daki konutumuzda yaşamaya devam ettim. Lakin bu 5 yıllık müddette daima olarak babam baba ruhsal şiddet uyguluyordu. Bana 'Boşandın. Namusumuzu kirlettin. İki paralık ettin' diyordu. En son dayanamadım ve geçen ay Almanya'dan Diyarbakır'a geldim. Burada otelde kalmaya başladım. Bir gün akrabamız olan Adil S., beni Diyarbakır'da görmüş. Ben onu görmedim. Babamı arayarak, 'Kızını Diyarbakır'da gördüm. Burada makûs yola düşmüş' demiş. Bunun üzerine babam Diyarbakır'a gelince beni buldu ve Adil'in bana söylediklerini söyledi. İkna etti ve Bursa'da bulunan başka konutumuza gitmek için bilet aldık."

3 gün inançlı meskende kalmış

Gülistan'ın sözünün devamında, "Otogardayken babamın Adil'le konuştuğunu duydum. Babam Adil’e, Gülistan’la konuşup ikna ettim. Artık otobüse biniyoruz. Urfa da mola yerine yaklaşınca sana haber veririm gelir bizi alırsın otomobille dediğini duyunca polisi aradım. Sonra polisler gelerek beni babamın yanından aldılar. Sonrasında da 3 gün kadar devlete ilişkin inançlı konutta kaldım. Daha sonra da bayan sığınma meskenine yerleştirildim. Babamın telefonunu da engellediğim için bana ulaşamadı" dediği öğrenildi.

Yanıma biri gelip 'Seni öldürecekler' dedi

Tabirinde babasının ve Adil S.’nin kendisini öldürmesinden korktuğunu belirten Gülistan Şaylemez'in, "Dışarda yürürken yanıma tanımadığım biri geldi. Bana Adil ve babamın beni öldüreceklerini söyledi. 'Sen kaçmaya devam et. Nereye kadar kaçacaksın' dedi. Ben de 'Sen kimsin?' diye sorduğumda yanıt vermeyen şahıs yanımdan ayrıldı. Ben babamın ve Adil S’nin beni öldürmesinden korkuyorum. Babam ve Adil S’den şikayetçiyim" diyerek bayan sığınma meskenine gitmek istediğini belirttiği öğrenildi.

Üst Alt