Son Konu

Füsun Demirel Aziz Hakkında Konuştu: "Senaryoyu Okuduğumda Çok Etkilendim, Umutsuz Aşklar Hep Sürükleyicidir"

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e0fda57d8de8dd1ef945a2c5c6f558fa18830e8a.jpg

Her cuma akşamı Show TV'de yayınlanan ve Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Füsun Demirel, Fırat Tanış, Simay Barlas gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla göz kamaştıran Aziz dizisi, Show TV'nin en iddialı yapımları arasında. Usta oyuncu Füsun Demirel verdiği bir röportajda, Aziz Payidar'ın başına gelenlerin anlatıldığı dizi hakkında konuştu.

Kaynak: ...
Show TV'nin iddialı dizisi 'Aziz'de rol alan 63 yaşındaki usta oyuncu Füsun Demirel, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda sevilen dizi hakkında da konuştu.

"Aziz siyaseten hassas bir dönemden geçiyor."

Diziyi 1983 yapımı Kostas Ferris filmi 'Rempetico'ya benzeten Demirel, 'Senaryoyu okuduğumda oldukça etkilendim. Umutsuz aşklar hep sürükleyicidir ya bu da öyle. Sardı sarmaladı.' sözlerini sarf etti.

"Nigar etkiledi beni. Hüzünlü bir hikayesi var çünkü."

Canlandırdığı Nigar karakteriyle anaç, kucaklayıcı, sahiplenici mizacının uyuştuğunu söyleyen usta oyuncu karakteri için ''Nigar' etkiledi beni. Hüzünlü bir hikayesi var çünkü. 10 günlük evliyken kocası savaşa gidiyor ve dönüş yok. Ölüm haberini alıyor. 'Nigar' kendini yeğenlerine adıyor. Onlara kol kanat geriyor. Aslında 'Nigar' da galiba o ölüm ile yok ediyor kendini, Nigar'a sorsan kendisi için ne yaptın desen cevapsız kalırsın. Kadınların bu benzer davranış biçimleri beni çok ilgilendiriyor. Aslında ben de dahil, kadınlar kendileri için yaşamalı, kendileri için üretip bir şeyler yapmalı.' cümlelerini sarf etti.

"Bu kavuşamayan aşıklar meselesi her zaman ilgi odağıdır."

Dönem projelerini her zaman için sevdiğini ve bu tür projelerin kendisini heyecanlandırdığını dile getiren Demirel, Aziz'in başarı sırrının ne olduğu sorulduğunda ise şu yanıtı verdi: 'Bu kavuşamayan aşıklar meselesi her zaman ilgi odağıdır. Leyla ile Mecnun'dan, Ferhat’la Şirin'e kadar, Kerem'le Aslı'dan, Mem ile Zin'e kadar sayısız destanlar, masallar, hikayeler dinledik kuşaktan kuşağa aktarılan...'

"Her defasında ağladık... Her defasında o aşklarla birlikte yolculuk ettik. 'Aziz' ile 'Dilruba' aşkı da böyle destansı... Bu hepimizi heyecanlandırıyor."

Üst Alt