Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

"uzak" kelimesinin kökü nedir?

  • Konbuyu başlatan iltasyazilim
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde YKS'ye Hazırlık kategorisinde iltasyazilim tarafından oluşturulan \"uzak\" kelimesinin kökü nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,332 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı YKS'ye Hazırlık
Konu Başlığı \"uzak\" kelimesinin kökü nedir?
Konbuyu başlatan iltasyazilim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan urgot
I

iltasyazilim

Üye
Mesajlar
351,451
Tepkime puanı
6
Puanları
38
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
uz diye varsayım ediyorum ama kimisi uzamaktan uza diyor dogrusu nedir sizce?
 

Yazar: iltasyazilim
Article Title: "uzak" kelimesinin kökü nedir?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
urgot

urgot

Üye
Mesajlar
1,806
Tepkime puanı
2
Puanları
38
Yaş
32
Konum
Rusya
Kök, bir sözcüğü oluşturan en küçük ve en önemli birimdir. Kelime kökünün kelime anlamı ile ilişki içerisinde bulunması gerekmektedir. Bu bağlamda bir kelimenin anlam taşıyan en küçük parçasıdır. Kelime içerisindeki tüm çekim, yapım ekleri çıkarıldığında kalan kelimenin yalın kısmı, bu kelimenin kökü olmaktadır.- Uzak kelimesinin kökü, " uz " olacaktır.Bu durumun nedeni en küçük ve anlamlı parçanın " uz " parçası olmasıdır.
Bunun nedeni bir örnek ile açıklanmak istenirse,

" Az gittik uz gittik, dere tepe düz gittik. "Tümcesinde geçen uz, uzak anlamına kullanılmaktadır. Uz kelimesinin diğer anlamı olan güzel, iyi anlamı bu durumda geçerli değildir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst