Son Konu

AKP'li Özlem Zengin Bu Sefer de Hapishanedeki Çocuklu Kadınları Hedef Aldı: 'Talimatla Bebek Sahibi Oluyorlar'

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-319dab7626aaa313b2f0de1e250fda656bd5a91f.jpg

Cezaevinde "çıplak arama" yapıldığı tenkitlerini reddederek "Onurlu ve ahlaklı bayan bir sene beklemez" diyen ve reaksiyon toplayan AKP Küme Başkanvekili Özlem Zengin bu sefer; "Bu beşerler artık talimatla bebek sahibi oluyorlar, bebekli bayanlar cezaevinde var' demek için" açıklamasını yaptı. 

AKP'li Özlem Zengin "Onurlu, ahlaklı bayan, çıplak aramaya uğradıysa bunu söylemek için bir yıl beklemez" demişti. Varlıklı bu kere de Ülke TV'de açıklama yaparken, cezaevindeki bayanlardan 'bunlar' diye bahsederek; talimatla bebek sahibi olduklarını ileri sürdü.

'Talimatla bebek sahibi oluyorlar...'

Güçlü açıklamasında şu tabirlerini kullandı:

"Talimatla (çıplak aramanın gündeme getirilmesiyle ilgili) hareket ediyorlar. Bugün geldiğimiz noktada şunu yapıyorlar. Bu beşerler talimatla artık bebek sahibi oluyorlar.

Şey için bakın gebe bayanlar tutuklanıyor, bebekli bayanlar cezaevindeler demek için. Talimatla bir buçuk yıl sonra akılları başlarına geliyor. Ben arkadaşlarıma artık soruyorum elinizi vicdanınıza koyun.

Bir şey sizi rahatsız ettiyse hiç olmazsa oradaki beşere yapma demez misiniz, avukatınıza bana bunu yaptılar demez misiniz? Bunu söylemek için nasıl insan bekler? Bugün gelinen notada da başörtüsü ve çıplak sözünü yan yana getirerek inançlarımıza derinlemesine ziyan vermek istiyorlar."

Üst Alt