Son Konu

Milyonluk Aboneli Analist, Bu Web3 Coin’inde Yükseliş Bekliyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Web-3-AAX-Polkadot-BAT-1024x569.png

Popüler kripto traderı ve analisti Ben Armstrong, Unlock Protocol’ün (UDT) Web3 devriminde bir çığır açmaya hazır olmasının 3 önemli nedenini aboneleriyle paylaşıyor. Unlock Protocol (UDT), içerik oluşturucuların 3. taraf uygulamalara veya platformlara güvenmek zorunda kalmadan çalışmalarından kendi şartlarına göre para kazanmalarını sağlayan bir üyelik protokolüdür. Analist Web3 Coin projesine ilişkin şunları söylüyor:

Web3 geliyor ve Unlock Protocol, içeriğin merkezi olmayan bir şekilde paraya çevrilmesine izin vermek için Blockchain’in gücünden yararlanacakları bilgilerin, online olarak nasıl değiştirildiği konusunda sorumluluğu üstleniyor.

Analist daha sonra, UDT konusundaki yükseliş iyimserliğinin nedenlerini açıklamaya devam ediyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

İlk olarak Web 2.0 ikilemini çözmeyi hedefliyor

Analiste göre, Web 2.0 döneminde internet, tüketicilerden ücretli abonelikler için kaydolmalarını istemek ile sayfa görüntülemelerini ödüllendiren, reklam destekli ağları kullanmak arasında bir tür imkansız ikilemle karşı karşıya kaldı. Çünkü, içerik oluşturuculara ufkumuzu genişletmek yerine, dikkatimizi çalmaya dayalı olarak ödeme yapılır
decentralized-unlock.jpg
Ayrıca Ben Armstrong, Web 2.0’ın tek amacı yaratıcıları kendi topluluklarıyla bağlantı kurmak olan bir dizi farklı kapı bekçisi ve aracı oluşturduğunu da belirtiyor. Analist, bu nedenle, içerik oluşturmayı Blockchain çağına getirerek bu ikilemi çözmek için, bir Unlock Protokolü oluşturulduğunu ve yaratıcıların aracılara güvenmeden para kazanmalarına izin vererek tamamen peer-to-peer hale getirdiğini söylüyor:

Basit bir ifadeyle, içerik oluşturucuların web sitelerinde, doğru anahtara sahip olanlara erişimi kısıtlayan akıllı sözleşmeler dağıtmalarına olanak tanıyor, anahtarlar Non Fungible Token (NFT) biçiminde geliyor. NFT çalışanlarının yıllardır söylediği şey de bu.

Web3 Coin için ikinci sebep, benimsenme için büyük havuz olması

Ben Armstong, Unlock Protocol’ün dikkat yerine üyeliğe dayalı bir online ekonomi sağladığını vurguluyor:

Önemli olan, birden fazla platformda var olabilen üyeler. Bu büyük bir şey ve bu yüzden Unlock Protocol, Forbes dergisinden başkası dahil olmak üzere, büyük oyuncular tarafından zaten entegre edilmiş durumda.
web-3-coinleri-1280x720-1.jpg
Ayrıca analist, Unlock Protocol’ün Ethereum üzerine kurulduğuna, ancak yakında Avalanche ve Arbitrum entegrasyonlarıyla Dai ve Polygon gibi birden fazla zincir üzerinde çalıştığına dikkat çekiyor:

MyCrypto Wallet Manager’i kullanan herhangi bir izleyici, yakın zamanda, kullanıcılarına protokolün yönetim tokeni olan bir UDT’lik airdrop bonusu ile Unlock’u üyeliklerinden dolayı entegre ettikleri için muhtemelen burada oyunun önünde olacaklar.

Önemli olarak, Unlock topluluğu, Cloudflare, Discord, Discourse, Drupal, Bilinen, Shopify, StreamLabs, Squarespace, Webflow, WordPress, Firebase dahil olmak üzere çok çeşitli platformlarda ve yazılımlarda eklentiler dağıttı ve hepsi artık içerik oluşturucuları topluluklarına bağlamak için Unlock’un kodunu tam olarak kullanıyor.

Son olarak güçlü destekçileri bulunuyor

Ben Armstrong, projenin Consensys, Coinbase Ventures ve daha yakın zamanda The Guardian gazetesinin ana şirketi tarafından desteklenen bir fon olan GMG Ventures gibi büyük şirketler tarafından desteklendiğini söylüyor.

Kripto analisti ayrıca, Unlock Protocol’ün kurucusu Julien Genestoux’nun, Medium tarafından satın alınan ve daha sonra lider geliştirici olduğu bir RSS Akışı API’si olan Superfeedr’i kurması gibi çok etkileyici bir geçmişi olduğunu vurguluyor.

Üst Alt