Son Konu

Efsanevi Borsacı: Bu Altcoin Varlıklarımın Sekizde Birini Sattım!

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
104741387-IMG_8445-jim-cramer.jpg

CNBC’den Jim Cramer, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’deki ilk Bitcoin vadeli işlem yatırım fonunun (ETF) yakında piyasaya sürülmesiyle kripto para piyasalarının kısa vadede zirveye oturabileceğini düşündüğünü söyledi. Sonuç olarak, lider altcoin Ethereum varlıklarını azaltmaya karar verdiğini söyledi.

Jim Cramer’dan lider altcoin ETH’yi satma kararı

Eski bir hedge fon yöneticisi ve ABD’li televizyoncu Jim Cramer, ABD’deki ilk Bitcoin ETF’inin piyasalara girecek olmasına dikkat çekerek, BTC fiyatında yakın zamanda bir zirve yaşanabileceğini düşündüğünü söyledi. Dolayısıyla, “Mad Money” sunucusu, yatırımlarına “biraz disiplin” uygulama kararı verdiğini ve Ethereum Blockchain’inde çalışan ve piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH varlıklarını azaltmaya karar verdiğini söyledi.
videoblocks-ethereum-eth-coins-rotating-on-bills-of-100-dollars_hu7v6qihq_thumbnail-1080_01.png
Cramer, “Kripto para birimleri durdurulamaz hale geldiler ve hatta onları seven biri olarak, bence kriptolar bir spekülasyon seviyesi tanımı haline geldi. İnsanlar, enflasyona karşı sigorta (koruma) istedikleri için kükrediklerini iddia edebilirsiniz, ancak bence kükremelerinin sebebi yarın bir kripto ETF’inin piyasaya sürülmesi. İnsanlar, vaktinden önce istiyor,” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Haklıysam, yarın kripto için zirve olabilir ve bu yüzden bugün Ethereum pozisyonumun sekizde birini sattım. Açıkçası, en iyi olduğuna dair en ufak bir güvenim olsaydı hepsini satardım ama öyle değil. Benim için çok büyük bir kazanç sağladı.

Ethereum ve Bitcoin fiyatında son durum

Cramer, geçen hafta Bitcoin ile ilgili bir ETF’in ticarete başlaması halinde elindeki ETH’lerin bir kısmını satabileceğini belirtti. Ancak Pazartesi günkü yorumlar, piyasa yorumcularının da özel ticaret kararları konusunda fikir veriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum, token başına 4.000 doların üzerinde işlem gördüğü Mayıs ortasından, 1.800 doların altına düştüğü Temmuz ayı sonuna kadar mücadele ettikten sonra, son aylarda güçlü bir ralli gerçekleştirdi. Verilere göre, yazım sırasında 3.801 dolardan işlem görüyor. Ether, bugüne kadar yaklaşık yüzde 400 arttı.
bitcoin-trading-volume-and-exchange-fees-dive-amid-beijings-ongoing-crackdown-in-the-name-of-financial-stability.jpg
Öte yandan, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, gün içinde yüzde 0.3’lük bir düşüş ile 62.233 dolardan işlem görüyor. Eylül ayı sonlarında zaman zaman 42.000 doların altında işlem gördükten sonra, son haftalarda yükselmeye başladı.

Üst Alt