Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Varşova Nerede? Varşova Nerenin Başkenti

  • Konbuyu başlatan yaprak0135
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ülkeler kategorisinde yaprak0135 tarafından oluşturulan Varşova Nerede? Varşova Nerenin Başkenti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 760 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ülkeler
Konu Başlığı Varşova Nerede? Varşova Nerenin Başkenti
Konbuyu başlatan yaprak0135
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yaprak0135
yaprak0135

yaprak0135

Webmaster
Yönetici
Webmaster
Yetkili
Mesajlar
251,595
Tepkime puanı
12
Puanları
1,075
Yaş
32
Konum
Türkiye
Web sitesi
bilgilihocam.com
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Varşova Nerede? Varşova Nerenin Başkenti Hangi Ülkededir?

Polonya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Varşova, Vistül Nehri üzerinde yer almakta ve Baltık Denizi’nden yaklaşık 360 kilometre; Karpatlar’dan ise 300 kilometre uzaklıkta bir yerleşime bölgesine sahiptir. Şehir, metropolitan ve eski kent merkezi olmak üzere iki farklı planlama üzerine kurulu. Varşova’yı “feniks yani “zümrüd-ü anka olarak tanımlamak da mümkün.. İkinci Dünya Savaşı’nın en büyük zararlarını gören yerlerden biridir Varşova… Naziler, şehrin neredeyse tamamını yakıp yıkıp harabeye çevirmiş. Savaş sonrasında ise Varşovalılar geçmişte kalan fotoğraflara bakıp önemli yapıları yeniden inşa etmişler. Savaşın izleri sokaklardan silinmiş olsa da Varşovalıların gözlerinde hala görmek mümkün.

Varşova Hakkında Kısa Bilgi

Şehrin en önemli simgesi, Bilim Kültür Sarayı’dır ve Stalin’in Polonyalılara armağanı olarak yaptırılmıştır. Kentin en yüksek binaları arasında bulunan merkez 3 bin odaya sahiptir. Turistler, binanın 30. katından şehir manzarasını izleme fırsatı bulabiliyor. Şehrin merkezinde yer alan bu bina tam 230 metre uzunluğa sahip. Şehir, bir bakıma bu binanın etrafına inşa edilmiş diyebiliriz.

Varşova Tarihi
Varşova’da da bir “Eski Şehir mevcut. Stare Miasto olarak anılan bölge, her ne kadar orijinal olmayıp yeniden inşa edilmiş durumdaysa da, Varşova’nın tarihini yansıtmayı başarabiliyor. Bu bölgenin çevresi alçak, sembolik surlarla çevrilmiş durumdadır aynı zamanda şehrin kuzeyinde bir kale kapısından giriş yapılıyor. Daracık sokakların etrafında da benzer yapıda tarihi evler, genişçe bir meydan ve bu meydanda büyük bir katedral bulunmatadır. Barbican olarak adlandırılan kale de gezilebilecek yapılar arasında.
 

Yazar: yaprak0135
Article Title: Varşova Nerede? Varşova Nerenin Başkenti
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Yaşam 0 40
Y Yaşam 0 48
Y Yaşam 0 26
Y Yaşam 0 37
Y Yaşam 0 31
Y Yaşam 0 24
Y Yaşam 0 27
Y Yaşam 0 33
Y Yaşam 0 29
makaleci Yaşam 0 55
makaleci Yaşam 0 72
makaleci Sağlıklı Yaşam 0 49
makaleci Yaşam 0 59
makaleci Yaşam 0 49
makaleci Yaşam 0 77
makaleci Yaşam 0 73
makaleci Yaşam 0 66
makaleci Yaşam 0 76
makaleci Yaşam 0 42
makaleci Yaşam 0 81
makaleci Yaşam 0 60
makaleci Yaşam 0 60
makaleci Yaşam 0 71
makaleci Yaşam 0 47
makaleci Yaşam 0 66
makaleci Yaşam 0 73
makaleci Yaşam 0 55
makaleci Yaşam 0 49
makaleci Yaşam 0 63
makaleci Oyun 0 42

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst