Son Konu

Azra Gülendam Haytaoğlu'nun Annesi: 'Artık Son Bulsun'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-bd44f8b4a9a1c4d0832fc450ad29bd2b304b2979.jpg

Vahşice öldürülen Azra Gülendam Haytaoğlu'nun annesi Mezide Haytaoğlu konuştu. 'Başka annelerin de canı yanmasın' diyen anne Haytaoğlu, 'artık son bulsun' diye isyan etti.

Genç kızın acılı babası Mustafa Haytaoğlu, dün birinci sefer Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında konuştu. Mustafa Haytaoğlu, “O adamın bir oğlu varmış 9 yaşında. Şu an benim yanımda olsa ben ne yaparım biliyor musunuz? Onun saçını okşarım” dedi.

Genç kızın ablasını Antalya’ya Azra’nın yanına yolladığını ve kızının koronavirüse yakalandığını öğrendiğini söyleyen baba Mustafa Haytaoğlu, ablasının “aşağı inme” uyarısı nedeniyle kelamlı tartışma yaşandığını anlattı. Haytaoğlu, “Kamera kayıtlarında adam geliyor otomobille. Kızımı ‘gel sana çorba içireyim, hastaneye gidelim’ diyerek yoldan çıkarıyor” dedi. Katil zanlısı ile Azra’nın daha evvelden tanıştığı savlarının yanlışsız olmadığını vurgulayan acılı baba “Daha evvel bir tanışıklıkları yok. Kızım kafede çalışırken oraya gelip tanışıyor, adam bir nevi avcı” dedi.

'Bu adamın daha çok olayları var'

“Evde kimliğini bırakmış, kızım planlı gitmiyor” diyen baba, katil zanlısı Mustafa Murat Ayhan’ın o gün uyuşturucu kullandığını sav etti. Haytaoğlu, “Aratıyorsun bu adamın daha çok olayları var, bu adam serinkanlı ve profesyonel” sözlerini kullandı.

'Başka annelerin de ciğeri yanmasın artık'

Azra'nın cenaze merasimi öncesi annesi Mezide Haytaoğlu, AA muhabirine, kızının gazetecilik kısmında eğitim aldığını ve gazeteciliği çok sevdiğini söyledi.

Konuşmasında yetkililere de seslenen Haytaoğlu, "Başka annelerin de ciğeri yanmasın artık. Artık son bulsun. Benim kuzum şehit oldu. Allah herkesin layığını versin. Devlet Bahçeli'den, Cumhurbaşkanımızdan, Süleyman Soylu bakanımızdan yardım istiyorum. Kuzumu Allahı'ma emanet ettim, ışıklar içinde yatsın, yavrumu topraklar sıkmasın. Allah'ım emanetini geri aldı." sözlerini kullandı.

28 Temmuz'dan beri kızlarından haber alamıyorlardı

Cesedi ormanlık alanda bulunmuştu

Haytaoğlu ailesinin durumu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirmesinin akabinde arama çalışması başlatılmış, genç kızın cesedi Varsak ormanlık alanında gömülmüş halde bulunmuştu. Kuşkulu Mustafa Murat Ayhan çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Üst Alt