Son Konu

Kaybolan 3 Çocuk Bulundu: Evden Kore’ye Gitme Hayaliyle Çıkmışlar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a4b33d16250530e8c9da25bad4d3046b6e206614.jpg

Hadımköy’de kaybolan Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş bulundu. 3 kız çocuğunun Kore’ye gitmek istedikleri için konuttan çıktığı öğrenildi. Aileleri tarafından teslim alınan çocuklar meskenlerine götürüldü.

Hadımköy’de meskenden piknik yapmak için çıkan 2’si kardeş 3 kız çocuğu Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş dün akşam saatlerinde kayıplara karıştı. Üç kız, kaybolduklarından itibaren aileleri, etraftakiler ve polis tarafından her yerde arandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce kızları bulmak için özel grup kuruldu. Özel grubun çalışmaları sonucu 3 kız akşam saatlerinde, Avcılar ile Küçükçekmece ortasında bulunan bir parkta bulundu. Kızlar, Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Ofis Amirliği’ne götürüldü.

"Yaşadıklarımı hatırlamıyorum"

Nazar Memiş’in babası Özay Memiş, “Çok sevinçliyiz. diyecek bir şey bulamıyorum. Hislerimi bilmiyorum. Yalnızca sarılmak istiyorum. Son 24 saatte yaşadıklarımı hatırlamıyorum” dedi. Nazar Memiş’in dedesi Erdal Bacak da, “Söyleyecek bir şey bulamıyorum, çok memnunum. Çok sağ olsunlar polis arkadaşlar bulmuşlar. Bekleyiş 1 gün sürdü ancak 1 yıldan fazla ömrüm gitti. Ben Nazar Memiş’in dedesiyim Bartın’dan geliyorum. Kaybolduğunu duyunca Bartın’dan geldim buraya” diye konuştu.

Kore'ye gitme hayali

Öte yandan, geceyi Avcılar kıyıda geçirdikleri belirtilen 3 kızın Kore’ye gitmek istedikleri için meskenden çıktıkları öğrenildi. Çocukların Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Ofis Amirliği’nde pedagog ve avukat eşliğinde sözleri alındı. Buradaki süreçlerinin akabinde çocuklar ailelerine teslim edildi. Çocuklar minibüsle emniyetten çıkarılarak meskenlerine götürüldü.

Üst Alt