Son Konu

Gears of War baş tasarımcısı Blizzard firmasına geçti

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
109897_640.jpg

Gears of War
baş tasarımcılarından Rod Fergusson yaptığı açıklama ile Blizzard'a aktarım olduğunu duyurdu. Son olarak Gears 5'in direktörlüğünü yapan Ferguson, böylece Blizzard'ın son periyotta yapmış olduğu en büyük aktarımlardan birisi oldu.

Gears of War baş dizayncısı Rod Fergusson, Blizzard'a geçti

Rod Fergusson kendi çevre medya hesaplarından Blizzard'a aktarım olduğunu açıkladı. "15 yıl evvel gears of War serisi için çalışmaya başladım ve o devirden beri hayatımın en neşeli günlerini yaşadım" diyen Fergusson, "Şimdi yeni bir maceraya atılma devranı. Gears serisini The Coalition'ın başarılı ellerine bırakıyorum" dedikten sonra 28 Nisan'da çıkacak Gears Tactics için de nispeten heyecanlı olduğunu lisana getirmiş.

Fergusson bu açıklamaların akabinde Mart ayı itibari ile Blizzard firmasında çalışmaya başlayacağını da doğrulamış durumda. Rod Fergusson, Blizzard çatısı altında Diablo markası üzerine çalışacak. Ünlü yapımcının ne üzere girişimlerle döneceğini ise ilerleyen periyotlarda göreceğiz. Bildiğiniz üzere Blizzard, Blizzcon 2019 etkinliğinde serinin son oyunu Diablo 4 duyurusuna da imza atmıştı.

Ferguson'un kariyerine baktığımızda ise Gears of War oyunları ile birlikte hayli kalabalık bir liste görüyoruz. Yapımcının mekan aldığı girişimlerin listesi şu formda;

2000 – Half-Life: Counter-Strike
2001 – Microsoft Train Simulator
2006 – Gears of War
2007 – Unreal Tournament 3
2008 – Gears of War 2
2009 – Fat Princess
2009 – Shadow Complex
2010 – Lost Planet 2
2010 – Infinity Blade
2011 – Gears of War 3
2011 – Infinity Blade II
2011 – Bulletstorm