Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

WiFi Direct Nedir?

  • Konbuyu başlatan urgot
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Cep Telefonları kategorisinde urgot tarafından oluşturulan WiFi Direct Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 65 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Cep Telefonları
Konu Başlığı WiFi Direct Nedir?
Konbuyu başlatan urgot
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan urgot
urgot

urgot

Üye
Mesajlar
1,806
Tepkime puanı
2
Puanları
38
Yaş
32
Konum
Rusya
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Nokia 6600 dönemlerinden günümüze, iki telefon arasında dosya aktarımını genellikle Bluetooth ile yapıyoruz. Dinlediğiniz müziği, çektiğiniz video ya da fotoğrafları genellikle Bluetooth ya da WhatsApp ve mail uygulamalarıyla arkadaşlarımıza aktarıyoruz.

Bizim size daha hızlı, mobil internet paketinizden herhangi bir kota harcatmayan bir aktarım önerimiz var. WiFi Direct.

WiFi Direct Nedir? Nasıl kullanılır?
WiFi Direct
, iki tane WiFi istemci cihazın, birbirine bağlanarak dosya transfer ağı kurması işlemidir.

İlk olarak WiFi P2P adıyla bilinen WiFi Direct, daha sonra bizim de kullandığımız Direct adıyla anılmaya başlandı.

İki WiFi destekli cihaz, WiFi Direct mekanizmasıyla birbirine bağlandığında, kablosuz bir ağ kurulmuş oluyor ve bu ağdan iki cihaz birbirine, tıpkı Bluetooth’taki gibi dosya gönderebiliyor. Tek fark, Bluetooth yerine, WiFi temeli kullanılıyor.

WiFi Direct gerçekten hızlı mı?
Kablosuz iletim teknolojileri günümüzde sürekli gelişiyor. Bu gelişim özellikle WiFi teknolojilerinde de karşımıza çıkıyor.

Günümüzde WiFi AC ve AD standartlarıyla beraber Gigabit hızlara kablosuz olarak erişebiliyoruz. Örneğin AC desteğine sahip iki cihaz arasında, yaklaşık 2 GB’lık veriyi, 1 dakika seviyesinde bir süreyle aktarabiliyorsunuz.

WiFi Direct nasıl kullanılır?
Öncelikle WiFi Direct desteği olan cihazlarınızın olması gerektiğinin altını çizelim. Her iki cihazın aynı WiFi ağına bağlı olduğundan emin olduğumuzda, WiFi ayarlarına girip, WiFi Direct ağını açmamız gerekiyor. WiFi Direct cihazınız ağda bulunacak ve birbiriyle eşleyeceksiniz. Eşleştirme bittikten sonra ise paylaşma kısmına geçiyoruz.

Daha sonra Android‘de paylaşacağınız dosyanın paylaşma seçeneklerine giriyoruz. Genellikle Android Beam ve Bluetooth bağlantı seçeneklerinin olduğu alanlarda WiFi Direct seçeneğini de göreceksiniz.

WiFi Direct seçeneğini tıklayıp, paylaşıma hızlıca başlayabilirsiniz. Böylece WiFi hızında, dosya aktarımınız gerçekleşecektir

WiFi Direct, Windows 8.1 ve Windows 10 tarafından da destekleniyor. Fakat üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Bu ihtiyaç bazı Android modellerinde de geçerli.

3. parti uygulama konusunda da Feem adlı uygulamayı öneriyoruz. O uygulamayı da indirebilirsiniz
 

Yazar: urgot
Article Title: WiFi Direct Nedir?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Oyun 0 37
urgot Teknoloji 0 48
urgot Teknoloji 0 48
urgot Webmaster Genel 0 41
urgot Webmaster Genel 0 49
A Sosyal Konular 0 179
A Sosyal Konular 0 53
A Ansiklopedik Bilgi 0 87
makaleci Yaşam 0 60
makaleci Oyun 0 56
makaleci Donanım 0 52
makaleci Güncel 0 54
makaleci Oyun 0 44
makaleci Donanım 0 43
makaleci Oyun Bölümü 0 56
makaleci Sosyal Medya 0 58
makaleci Oyun 0 49
A Yeni Başlayanlar 0 120
B Güncel Bilgiler 0 61
yaprak0135 Ansiklopedik Bilgi 0 49

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst