Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma

  • Konbuyu başlatan yasuo
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İşletim Sistemleri kategorisinde yasuo tarafından oluşturulan Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 44 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İşletim Sistemleri
Konu Başlığı Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma
Konbuyu başlatan yasuo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yasuo
Y

yasuo

Üye
Mesajlar
10,581
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Windows’un önceki sürümlerinde olduğu gibi kullanıcılar Windows 10 için de güncellemeler nasıl kapatılır konusunu mutlaka merak etmiştir. Bu yazımızda sizlere Windows 10 güncelleme kapatma işlemini anlatacağız.
Windows 10 Güncelleştirme Kapatma
Bunu Windows Update hizmetini kullanarak yapabilirsiniz.
Denetim Masası> Yönetimsel Araçlar aracılığıyla Hizmetler’e erişin. Hizmetler penceresinde Windows Update’e gidin ve işlemi kapatın. Kapatmak için işlemi sağ tıklayın daha sonra Özellikler’e tıklayın ve Devre Dışı seçeneğini seçin. Bu Windows Güncellemelerinin otomatik yüklenmemesini sağlar.
Bu yöntem güncellemeleri tamamen kapatmaz! Yalnızca sizden habersiz yüklenmemesini sağlar.
Ancak Windows popüler bir işletim sistemi olduğundan bilgisayarınızı güncel tutmanız gerekir. Bir sonraki özelliği veya daha yeni bir fonksiyonu yükleyebilmek için önceki güncelleştirmelerin yüklenmesi gerekebilir. Bu nedenle yukarıdaki çözümü kullanırsanız Windows kopyanızı karşıdan yüklemek ve güncellemek için Hizmetler’e gidip arada bir açmalısınız.
Bilgisayarınızın güncel olduğunu söyleyene kadar “Güncellemeleri kontrol et” işlemine devam etmeyi unutmayın. Gerekirse 2-3 kez bunu uygulayın.

İnsanların Windows güncellemelerini neden kapatmasını isteyebileceklerine bir göz atalım.
Denetim Masası veya Ayarlar uygulamasını kullanarak Windows Güncellemelerini kapatma seçeneği Windows 10’da yoktur. Windows 10’daki Windows Update’i devre dışı bırakmak veya kapatmak için bu yazıda sizlere anlatacağımız bir geçici çözüm var.
Windows 8.1 ve önceki sürümlerde Windows Update bize aşağıdaki seçenekleri sunar:
  1. Güncellemeleri otomatik olarak yükle (önerilen)
  2. Güncellemeleri İndirin, ancak ne zaman yükleyeceklerini seçin
  3. Güncellemeleri kontrol edin, ancak bunları indirip kurup yüklememeyi seçmeme izin verin.
  4. Asla güncellemeleri kontrol etmeyin (Önerilmez)
Bu seçenekler güncellemeleri indirip yükleyecek veya otomatik olarak indirip sonra istediğiniz zaman kuracak şekilde ertelemenin bir yolunu sağlardı. Ancak bu imkan Windows 10 Güncelleme ve Güvenlik Ayarlarında yoktur!
Microsoft iki farklı işletim sistemi türü için iki ayrı yöntemde güncelleştirme sağlayacağını açıkladı.
İlk olarak yükseltmeleri erteleme seçeneğine sahip olmayacak olan ev kullanıcıları geliyor. Güncellemeler bazı durumlarda bir şeyler üzerinde çalışıyor olsanız bile bilgisayarınızı yavaşlatmasına rağmen indirilip otomatik yüklenecektir. Bununla birlikte bilgisayar yalnızca siz bir şey yapmıyorsanız veya zamanlanan saatte yeniden başlatırsanız yeniden başlatılacaktır. Yeniden başlatma gerekli olduğunda kullanıcının yapmış olduğu işe geri dönmeden önce yeniden başlatması ve daha sonra yeniden başlatması gerekebilir. Elbette Windows 10 yeniden başlatmayı ertelemenize izin verir. Ancak bu arka planda yapılan indirme işlemi bazı durumlarda taramanızı yavaşlatabileceği için yeterli değildir.
Kullanıcıların diğer güncellemeleri geciktirme olanağına sahip kurumsal işletim sistemi türü de vardır. Böylece özgür hareket edebilirler ve istedikleri zaman güncellemeleri yüklerler. Microsoft bu tür kullanıcılara yönelik güncellemeleri daha az sıklıkla gerçekleştireceğini söyledi. Bu tür genelde kurumlar, hastaneler ve ATM’ler gibi gerçek zamanlı kullanıcıları içeriyor.
Ev kullanıcılarına geri döndüğümüzde güncellemeleri erteleme seçeneği bile yoktur. Mümkün olduğunca kısa sürede indirilecekler ve siz hiç bir şey yapamayacaksınız. Normal kullanıcılar için Windows güncellemelerinin bulunması, güncellemelerin zaten Windows tarafından test edildiği anlamına gelir. O yüzden aslında biraz rahat olmanız gerekiyor.
Ancak bu yapılan size bir zorbalıkmış gibi gelebilir. Bazılarımız otomatik yüklemelerin durdurulmasını ve böylece acil olarak bir şeyler üzerinde çalışmamamız durumunda güncellemeleri başka zaman kurabilmeyi isteyecektir. Diğer bir deyişle bazı kullanıcılar, Microsoft’un sağladığı durumlarda değil istedikleri zaman güncellemeleri indirip yüklemek için özgürlük isteyeceklerdir.
Windows güncelleştirmelerini Denetim Masası’ndan veya PC Ayarları’ndan kapatmak için herhangi bir seçenek olmadığından, bir geçici çözümü sizlere sunuyoruz.
 

Yazar: yasuo
Article Title: Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y İşletim Sistemleri 0 34
Y İşletim Sistemleri 0 42
Y İşletim Sistemleri 0 41
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 42
Y Teknoloji Haberleri 0 48
Y Donanım 0 43
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 39
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 57
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 46
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 44
makaleci Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 49
urgot Güncel 0 86
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 79
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 82
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 57
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 61
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 67
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 94
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 49
urgot Teknoloji 0 64
urgot Teknoloji 0 60
urgot Teknoloji 0 66
urgot Teknoloji 0 52
urgot Teknoloji 0 65
urgot Teknoloji 0 65
urgot Teknoloji 0 59
urgot Teknoloji 0 62
urgot Teknoloji 0 62
urgot Teknoloji 0 52
yaprak0135 Güncel Bilgiler 0 59

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst