Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?

  • Konbuyu başlatan yasuo
  • Başlangıç tarihi

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İşletim Sistemleri kategorisinde yasuo tarafından oluşturulan Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 41 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İşletim Sistemleri
Konu Başlığı Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?
Konbuyu başlatan yasuo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yasuo
Y

yasuo

Üye
Mesajlar
10,581
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Microsoft‘un son işletim sistemi olarak tanıtılan Windows 10, güncelleştirmeler konusunda kullanıcıların canını sıkmakta.

Fakat tamamen kapatılmasına izin vermeyen bir güncelleştirme algoritmasına sahip olsa da Windows 10, hala oldukça yüksek kullanım rakamlarına sahip. Bunun sebeplerinden birisi ise, Microsoft‘un eski işletim sistemlerine koyduğu Windows 10 Yükseltme Aracı isimli ufak program.

Bu aracın yaptığı otomatik yükseltme işlemi ile çoğu kullanıcı farkında olmadan Windows 10’a geçiş yaptı. Bu durum Microsoft açısından istatistikleri yükselten bir hareket olsa da, kullanıcı memnuniyeti açısından pek hoş karşılanmamıştı.

Ekli dosyayı görüntüle 1383
Fakat Windows 7 veya Windows 8.1‘den hala memnun olan kullanıcıların yaşadığı bir problem var. Bu araç iptal edilemiyor. Güncelleştirmeyi ertelemeniz mümkün fakat Microsoft, Windows 10 güncelleştirmesini tamamen iptal etmenize olanak vermiyor.

Never10
isimli 81 kB boyutunda ufak bir program ile Windows 10 Yükseltme Aracından kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bu araç ile yapacağınız işlem sonrasında Windows 10‘a siz istemediğiniz sürece geçmeyeceksiniz.

Ayrıca programın kullanımı da oldukça basit. Programı açtıktan sonra “Disable Win 10 Upgrade” butonuna basmanız yeterli. Ekranda yeşil bir uyarı mesajı ile karşılaştıysanız, işlem tamamlanmış demektir.

::
 

Yazar: yasuo
Article Title: Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y İşletim Sistemleri 0 44
Y İşletim Sistemleri 0 34
Y İşletim Sistemleri 0 42
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 42
Y Teknoloji Haberleri 0 48
Y Donanım 0 43
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 39
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 57
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 46
Y Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 44
makaleci Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 49
urgot Güncel 0 86
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 79
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 82
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 57
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 61
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 67
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 94
urgot Yeni Teknolojiler ve Haberler 0 49
urgot Teknoloji 0 64
urgot Teknoloji 0 60
urgot Teknoloji 0 66
urgot Teknoloji 0 52
urgot Teknoloji 0 65
urgot Teknoloji 0 65
urgot Teknoloji 0 59
urgot Teknoloji 0 62
urgot Teknoloji 0 68
urgot Teknoloji 0 84
urgot Teknoloji 0 46

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst