Son Konu

Cumhurbaşkanı Erdoğan günümüz dizilerin evlilik dışı hayatı özendirmesine sert çıktı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cumhurbaskani_erdogan_gunumuz_dizilerin_evlilik_disi_hayati_ozendirmesine_sert_cikti_1578634465_9625.jpg

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir davette son devirlerde serilerde artış gösteren evlilik dışı evlat yapılmasına reaksiyon gösterdi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde engelli vatandaşların ve devlet himayesinden yararlanmış gençlerin kamu kurumlarına yerleştirilmesi merasiminde açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile kurumu hakkında şunları söyledi: "Aile kurumu ulusal varlığımız bel kemiğidir. Büyük ve güçlü Türkiye amacımıza ulaşabilmenin en kıymetli koşullarından biri; aile kurumunu sağlam bir halde ayakta tutmaktır. Aksi takdirde tıpkı omurgası çökmüş vücudun felç olması üzere aile kurumu dağılmış bir topluluğunda tarafla yeksan olması kaçınılmazdır. Bugün garp topluluklarını bekleyen en büyük tehdit budur. Garp çöküyor. Niçin? Aile diye bir kavram buralarda kalmamış. Fakat artık bizi de tehdit ediyor. Aile kurumu dağıldığında nüfus da azalmaya başlıyor. Güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur."

N40n8_1578634407_9556.jpg

"GENÇLER 30'U AŞKIN YAŞTA EVLENİYOR YA DA KONUTTA KALIYOR"

Gençlerin evlenmediğinden bahseden Erdoğan, "Neden 3 evlat diyorum, zira güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur. Tevellüt noktasında kısırlaştırma siyaseti güttüler. Neden nüfusumuz azalsın diye. Nüfusumuz çoğalmalı ki iktisadın bel kemiği nüfustur. İnsan varsa para var, üretim var, tüketim var. İnsan yoksa bunların hiçbiri yok. Aile kurumu dağıldığında nüfusta azalmaya başlıyor. Pek çok garp topluluğu bir vade sonra yeryüzünden silinme ihtimali ile karşı zıdda. Türkiye de tıpkı tehditle yüzleşmiştir. Gençlerimiz evlenmiyor, rakam yukarı çıkıyor. Birçok 30'u aşkın yaşta evleniyor ya da hanede kalıyor. Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Medya aracılığıyla özendirilmeye çalışılıyor. Aile kurumlarını kurutmaya çalışan semboller bilinçli kurutulmaya çalışılırken, aile kurumu küçümseniyor" dedi.

jMDpC_1578634499_0383.jpg

"NİKAH DIŞI EVLİLİK BİZİM DEĞERLERİMİZDE YOK"

Seri ve programlardan da bahseden Erdoğan kelamlarına şöyle devam etti: "Evlilik dışı hayat medya aracılığıyla özendirilmeye çalışılıyor. Aile kökünü kurutmayı amaçlayan sembollerin önü açılmaya çalışılıyor. Bu büyük tehlikeye daima birlikte karşı koymalıyız. Nikah dışı evlilik bizim değerlerimizde yok. Buna daima birlikte tutum koymalıyız."

Üst Alt