Son Konu

Hastaneden Bebek Kaçırmaya Çalışan Kadın: 'Kendi Bebeğime Benzettim'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-eae0f71cb4e7cb083c03a5a00577899b622ce8e3.jpg

İstanbul Şişli'de hastanede babaannesi ile röntgen sırası bekleyen bebeğin yanına yaklaşan Fas asıllı bayan "Bu çocuk benim" diye bağırarak 8 aylık Tercan bebeği kaçırmaya çalıştı. Polis takımları tarafından gözaltına alınan bayan çıkarıldığı mahkemeden hür bırakıldı. Hastanede yaşanan anlar ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Olay, Şişli Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Kent Hastanesi çocuk kısmında meydana geldi. Annesi ve babaannesi sekiz aylık Tercan bebeği hastaneye tabip denetimine götürdü. Röntgen sırası bekledikleri sırada bebeğin annesi bilgi almak için içeri girdi. Bu sırada babaannesi ile bekleyen Tercan bebeğin yanına Fas asıllı S.K. yanaştı. 

Bebeğin kolundan tutan Faslı bayan "Bu çocuk benim" diyerek bağırmaya başladı. Çocuğu almak için uğraşan bayana babaanne mahzur oldu. Hastanede bağrışmaları duyan güvenlik vazifelileri olaya müdahale etti.

Hür bırakıldı

Olay yerine gelen polis takımları çocuğun kimliğini denetim edince gerçek ortaya çıktı. 

Fas asıllı bayanın 8 aylık bebeği kaçırmaya çalıştığı anlaşılınca S.K gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. 

Faslı S.K.'nın polisteki tabirinde bebeğin kendi çocuğuna benzediği için almaya çalıştığını söylediği öğrenildi. 

S.K. çıkarıldığı mahkemece özgür bırakıldı.

Yaşananlar güvenlik kameralarına yansıdı

İmajlarda, Faslı bayanın babaanne ve bebeğin yanına yanaşması ve bebeği almaya çalışması yer alıyor. Bekleme odasına dönen anne duruma müdahale ederek çocuğunu kucağına alıyor. Hastanenin güvenlik vazifelileri Faslı bayana müdahale ediyor.

Üst Alt