Son Konu

Ünlü Milyarder, Neden DOGE Pozisyonunu Üçe Katladı?

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
dogecoin-wallet-e1622718299520.jpg

Ünlü milyarder Mark Cuban, Dogecoin’deki pozisyonunu üçe katladı. Şimdi 1.500 dolar. Dogecoin (DOGE) ilginç bir kaç ay geçirdi. Başlangıçta bir şaka olarak tasarlanan popüler kripto para birimi ciddileşmeye başladı. Markayı korumayı ve stratejik yön vermeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Dogecoin Vakfı’nı yeniden kurdu. Ayrıca bir dizi teknik iyileştirme üzerinde çalışıyor ve hatta tam zamanlı personel almayı planlıyor. Ancak ilginç bir şekilde, milyarder yatırımcı ve kripto para meraklısı Mark Cuban’ın daha fazla DOGE satın almasının nedeni bu değil.

Cuban, eğlenceli olduğu için Dogecoin yatırımını artırdı

Dallas Mavericks sahibi, Dogecoin’in cüretkârlığına yabancı değil. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DOGE’u yatırım yapmayı öğrenmenin eğlenceli ve eğitici bir yolu olarak gördüğü için Ocak ayında oğlu için satın aldı. Ama bunu asla portföyüne ciddi bir katkı olarak görmedi. Cuban, Fox Business ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, “Bunun harika bir yatırım olduğunu hiç kimseye söylemedim” dedi. Ancak eğlence için biraz daha fazla satın aldığını ve Dogecoin varlıklarını 500 dolardan 1.500 dolara çıkardığını söyledi.
el-dogecoin-se-acerca-a-los-0256-usd-el-par-ethusd-se-estabiliza-mientras-que-el-bitcoin-se-recupera-despues-de-la-caida.jpg
İnsanlar DOGE ile ödeme yapıyor

Cuban, örneğin Bitcoin (BTC) ve Dogecoin arasında net bir ayrım yapar. Fox’a, “Pek çok insan Bitcoin ile ödeme yapmıyor çünkü gerçekten kayda değer bir varlık” dedi. İnsanların bunu bir değer deposu olarak gördüklerini ve fiyatın artmasını beklemek istediklerini açıkladı.

Buna karşılık, birçok Mavericks hayranının Dogecoin ile bilet ve mal satın aldığını söylüyor. “Sezon dışında ayda binlerce ve binlerce dolar satıyoruz ve sezon başladığında bunun Dogecoin’de haftada bir olmasını bekliyorum.” Sebep? Cuban, Dogecoin’i harcamanın kolay olduğunu ve insanların onu sonsuza kadar elinde tutmayı çok istemediğini söylüyor. Ağustos’ta meme-coin’in “halkın ödeme şekli” olduğunu tweetledi.
pobreza-ser-millonario-dogecoin-arriesgada-inversion-criptomonedas-joven-inspirado-elon-musk-2309999.jpg
Cuban hala büyük bir akıllı sözleşme hayranı

Mark Cuban, uzun zamandır Ethereum’un (ETH) akıllı sözleşme yeteneklerinin büyük bir hayranı. Pek çok iş uygulaması için verimli bir zemin sağlayabileceklerine inanıyor. Cuban, bunların önce finans sektörü ve ardından diğer sektörler üzerinde önemli etkileri olabileceğini söylüyor.

Shark Tank yıldızı, akıllı sözleşme gelişmelerinin, analogdan dijitale geçtiğimiz internetin ilk günlerine benzediğini söylüyor. Bir dizi yeni olasılığın kapısını açtığını düşünüyor. Örneğin, Cuban, “Merkezi olmayan sigorta uygulamaları gibi şeylere yatırım yapıyorum, NFT’leri dağıtmak için merkezi olmayan yöntemlere yatırım yapıyorum, bu da 3 boyutlu dosyalar, ders kitapları gibi şeylere izin veriyor – çok farklı uygulamalardan oluşuyor,” ifadelerini kullandı.

Üst Alt