Son Konu

CHP'li Didim Belediye Başkanı Saldırının Nedenini Açıkladı: 'Bir Çete Var, Otel Yapmalarına İzin Vermedim'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7b2066bb6f51bf8d91393d41d0b8783e35dfb5b0.jpg

Aydın’ın Didim ilçesinin Cumhuriyet Halk Partili Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay‘a kimliği bilinmeyen bireyler tarafından beyzbol sopalı hücum gerçekleşti. Lider Atabay, taarruzun nedenini “Bir çete var. Otel yapmak istiyorlar müsaade vermedim” kelamlarıyla açıkladı. 

Didim İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bir restoranda avukatı ile birlikte kimliği belgisiz 4 işinin beyzbol sopalı saldırısına uğradı.

'Mahkeme binanın otel olmayacağına karar verdi. Biz oteli mühürledik'

TELE1'den Fırat Yeşilçınar'ın haberine nazaran, Lider Atabay hücumun nedenini şöyle açıladı: 

"Dün gece yemek yedik bir yerde. Arkadaşlarımızla birlikte restaurantaydık. Gerim dönüktü. 5-6 kişi bana saldırdı. Didim’de bir otel var. Binaya ruhsat vermeyeceğimizi söyledik. Onlar da mahkemeye giderek yürütmeyi durdurmaya çalıştı. Lakin mahkeme binanın otel olmayacağına karar verdi. Biz oteli mühürledik. Akşam da taarruza uğradık."

'Özışıklar'da çetenin içinde'

"Özışıklar’ın içinde Didim’de uğraştığımız bir çete vardı. Ruhsatsız, zorbalıkla iş yapmaya alışmışlar. Bizden evvel daima bu biçimde yapıyorlar. Basın güçlerini kullanarak yandaş kanallarla bizi amaç alıyorlardı. Biz çetelere müsaade vermeyeceğiz. Bedenimin birtakım yerlerinde darp izi var. Gözüme darbe aldım. Bana saldıran 5 bireyden yalnızca biri yakalandı. Öbürleri de aranıyor.”

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ise hususla ilgili toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaparak şu tabirleri kullandı:

“Ağabeyi Süleyman Özışık’ın da dahil olduğu süreçte Gazeteci (!) Mehmet Özışık ve Didim’de yasa dışı otel-inşaat işleri yapan bir küme Didim Belediye Liderine kumpas kurmuşlardı. Bu küme, ruhsatsız oteli mühürleyen Bld. Lideri Deniz Atabay’a bu gece 15 kişiyi sopalarla saldırttı”

Üst Alt