Son Konu

Konya'da Eski Koca Dehşeti: Önce Silahla Vurdu Sonra Canına Kıydı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b56cffc23a5c767a0a77725c5fdba7bcedfb1ee5.jpg

Konya’da, 46 yaşındaki Mesut Çoban, şiddet uyguladığı için kendisini terk eden 3 çocuğunun annesi eski eşini, başından vurup öldürdü. Çoban daha sonra birebir silahla canına kıydı.

Sabah'tan Tolga Yanık'ın haberine nazaran, Konya'da, 43 yaşındaki Halime Uyar, 3 çocuğunun babası 46 yaşındaki Mesut Çoban'dan şiddet görüyordu. Dayağa dayanamayan Uyar, 15 yıl evvel eşinden mutabakatlı olarak boşandı. Lakin, çift daha sonra, çocukları için yeniden birlikte yaşamaya başladı. Son devirde Mesut Çoban eşine yine şiddet uygulamaya başlayınca, 2 hafta evvel kızını da alarak meskeni terk eden Halime Uyar, kız kardeşinin konutuna yerleşti.

Kız kardeşini itip düşürdü

Halime Uyar, dün sabah 07.00 sıralarında, birebir fabrikada çalışan kız kardeşi Dilek Uyar ile birlikte servise binmek üzere meskenden çıktı. Eşine pusu kuran Mesut Çoban, iki kardeşin gerisinden yaklaştı.

Bu sırada Çoban'ı fark eden Dilek Uyar, müdahale etmek istedi. Lakin Dilek Uyar'ı iterek yere düşüren Mesut Çoban, hiçbir şey söylemeden ruhsatsız tabancasını çıkararak eşini başından vurdu

Yakınları hudut krizi geçirdi

Akabinde da birebir tabancayı kendi başına dayayarak intihar etti. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Halime Uyar olay yerinde, Mesut Çoban ise kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Çiftin olay yerine gelen yakınları hudut krizi geçirdi. Dilek Uyar emniyetteki sözünde, "Eniştem ablama daima olarak şiddet uyguluyordu. Ablam artık bıkmıştı. Benim yanımda kalıyordu. Yolda yürürken ardıma dönüp baktığımda eniştemin geldiğini fark ettim. Onu görünce panik yaptım. Beni eliyle ittirip yere düşürdü. Tabanca ile ablamı vurdu sonra da intihar etti" dedi.

Üst Alt