Son Konu

Lokanta ve Kafelerle İlgili Karar Ne Olacak? Erdoğan'dan Normalleşme Açıklaması

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-9e07bbec15e475a5bae5e8cbfa1e892f4581b02a.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının akabinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu halde:

"Biz darbenin her türlüsüne karşıyız. Darbeleri kabul etmemiz bilhassa mümkün değildir. Askerin devreye girmek suretiyle adeta darbe çığırtkanlığına girmiş olması kabul edilebilir bir şey değildir. Paşinyan'ı esasen halk kendisi alaşağı edecek pozisyona gelmiştir lakin olay darbe olunca darbeye bakışımız bu noktada farklıdır. Eğer bir idare değişikliğine gidilecekse bu idare değişikliğini Ermenistan halkı yapar. Bunu da Ermenistan halkının tasarrufuna bırakmak lazım."

Olağanlaşma nasıl olacak?

"Bilim Konseyimizin çalışmaları pazartesi günü Kabine'ye gelecek. Orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi vilayetlerde ne pozisyonda olduğunu orada Sıhhat Bakanımız bizlere takdim edecek. Sonra da bizler ne üzere önlemler alabiliriz, lokantalarla ilgili neler yağmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne adımlar atarız, otellere varıncaya kadar ne yapmamız gerekiyor, bunların kararını Kabine toplantısında alacağız. Pazartesi günü açıklayacağız."

Kanal İstanbul tartışması

"Her türlü adımı şu anda atmış bulunuyoruz. Ne bundan ana muhalefet anlar ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar. Şu anda projemiz alternatifleriyle hazırdır ve bu projeyi Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz. Dünya bu projeyi hayran hayran gelip yerinde izleyecek.

İstanbul, şu anda ne hale geldiğini görüyorsunuz. Önlemleri var mı? Yok. Attıkları bir adım var mı? Yok. Artık İstanbul'da çöp dağları motamot benim belediyeyi devraldığım vakitteki üzere yükselmeye başladı."

Üst Alt