Son Konu

Adana'da Zabıta 'Gökten Düşen' Yumurtaların Peşinde

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-521e91b1d7be2fa0004541ce96d99a2e295c3cda.jpg

Adana'nın Kozan ilçesinde, yaklaşık 15 gündür havadan yumurta yağdığı argüman edilen sokakta zabıta takımları inceleme yaptı.

Arslanpaşa Mahallesi Aşağı Çarşı Sokak'ta ciğerci Fuat Dokuzcu ve esnaf Durmuş Yılmaz'ın, 15 gündür dükkanlarının yakınına düşen yumurtaların gizeminin çözülmesi için yardım istemesinin akabinde Kozan Belediyesi zabıta takımları harekete geçti.

'Günde 7 yumurta düşüyor...'

Zabıta takımlarının görüştüğü esnaf Fuat Dokuzcu, “Gün içinde günlük 6-7 yumurta düşüyor. Dün ben yumurta büyüklüğünü göstermek istedim. Bunun için elime yumurta aldım hatta. Düşen sağlam yumurta yok. Yere düşen camlarımıza düşen yumurtaların hepsi kırılıyor. Beşerler yanlış anlamasın düşen sağlam yumurta yok. Biz araştırdık bulamadık. Gündüz de oluyor akşam da oluyor. Akşam 19.00 üzere oluyor, dükkanlar boş o saatte kapalı kimse olmuyor. 15 günden beri düşen yumurta tavuk yumurtasına benziyor” dedi.

Zabıta etraftaki iş yerlerinin çatılarına ve balkonlarına çıkarak yumurtanın düşebileceği ve atılma ihtimali olan alanlarda inceleme yaptı.

Çatıda da yumurta kabukları tespit eden gruplar iş yeri sahibi Fuat Dokuzcu’ya yağmur nedeniyle hakikat sonuç alınamayacağını, yumurta niyet zabıta gruplarına haber vermesini ve inceleme için ilçe tarım ve orman müdürlüğünden gruplarla gelip inceleme yapacaklarını söyledi.

Üst Alt