Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Yeni Dizi Oyuncuları Ne Kadar Kazanıyor?

devrialem

Yeni Üye
Mesajlar
299
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Yaş
33

Yeni Oyuncular Ne Kadar Kazanıyor?​

Türk dizilerinin tanıtım gelirleri de tahmin edilen gibi oldukça yüksek gözüküyor. Türk dizilerinde bulunan pek çok oyuncu tüm Avrupa ülkelerinde tanınıyor. Ülkemizde dizilerde oynayan ve aldığı maaşı en çok merak edilen ünlüler arasında; Oktay Kaynarca, Burak Özçivit, Bergüzar Korel, Kenan İmirzalıoğlu, Aras Bulut İynemli, Kıvanç Tatlıtuğ, Engin Akyürek, Ebru Şahin, İrem Helvacıoğlu, Engin Altan Düzyatan, Neslihan Atagül gibi oyuncular yer almaktadır.


Dizi Oyuncuları Bölüm Maaşları Ne Kadar?​

Ülkemizde en çok izlenen kanalları arasında bulunan Show TV( ), Star Tv,Tv8, ATV ve Kanal D gibi dizi kanallarında bulunan bir çok ünlü başrol oyuncusu bölüm başı tahmini 70 ila 90 bin Türk lirası arası kazanmaktadır.


Bu belirtilen dizi gelirleri izlenme oranı ve kanalın tanıtım gelirlerine göre belli başlı farklılıklar göstermektedir. Özellikle yukarıda belirtilen kanallarda reyting oranları yüksek olan dizilerin başrol oyuncuları bölüm başı 100 bine yakın bölüm Başi para kazanmaktadır.


Yeni Dizi Oyuncular Ne Kadar Kazanıyor?​

Dizi yönetmen ücretleri çoğunlukla dizi başrol oyuncu kazancına göre belirlenir. Dizinin başrol oyuncusunun bölüm başı ücreti kadar ya da %10 daha çok almaktadır. Dizi Oyuncusu maaşları aslında bölüm başı ücretler üzerinden belirlenmektedir.


Dizide yer alan oyuncu bölüm başi ücreti, oyuncunun popülerliği, uygun rol sayısına göre belirlenmektedir.

  • Dizideki Başrol oyuncusu; yaklaşık olarak ”30.000-100.000” bin TL arasında değişmektedir.
  • Yan rollerdeki oyuncular; Tahmini olarak ” 5.000-10.000” bin TL arasında değişmektedir.
  • Basit oyuncu; yaklaşık 1.000 – 5.000 bin TL değişmektedir.
  • Bölüm oyuncusu; Tahmini olarak 500-1.000 TL arası arasında değişmektedir.
  • Yardımcı oyuncu; Tahmini olarak100-200 TL arasında değişmektedir.
  • Figüran Tahmini olarak 50-100 TL arasında değişmektedir.
 

Yazar: devrialem
Makale Başlığı: Yeni Dizi Oyuncuları Ne Kadar Kazanıyor?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.

fidan

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
66
tşk ederim
 

durucuk

Yeni Üye
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
43
tşk ederim
 
Üst