Son Konu

Erkan Petekkaya'dan Endomol'e icra davası

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
erkan_petekkaya_sevgi_gosterdikce_kazik_yedim_1561276761_5602.jpg

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, 3 seri rol aldığı Paramparça serisinin imalat şirketi Endomol'e alacak davası açtı.

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, Paramparça dizisini çeken eski imalat şirketi Endomel'e dava açtı. Dava dilekçesinde, “Erkan Petekkaya, oyunculuk fiyatı ve serinin yurt dışı satışlarından hakkına düşen yüzde 5’lik gelirini alamaması üzerine davalı aleyhine 6 başka icra takibi başlatmıştır. Davalı şirket, bu takiplere haksız ve hukuka uymaz olarak itiraz etmiştir. İtirazın iptali ile takibin devamını istiyoruz. Ayrıyeten davalı şirketin yüzde 20 icra inkar tazminatına hükmedilmesini talep ediyoruz.” sözlerine nokta verildi.

'İNSANLARA SEVGİ GÖSTERDİKÇE KAZIK YEDİM!'

pIt7l_1570170822_0887.jpg

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, Hülya Koçyiğit'in sunumuyla ekrana gelen Sinema Üzere Hayatlar programına konuk olmuştu. Petekkaya, program sırasında kariyeri ve rol aldığı O denli Bir Makbul Vakit Ki serisi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Ali Kaptan rolünü oynadığı O denli Bir Makbul Hengam Ki serisi hakkında konuşan Petekkaya, 'Öyle Bir Makbul Devir Ki'de 'Ali Kaptan'ı canlandırırken yollarda küfür yemekten çok korktum. Fakat hiç başıma gelmedi. İtiraf edeyim, bu rol yıllarca uykularımı kaçırdı. Bostancı'da oturduğum mahallede kimsenin sevmediği bir adam vardı. Lakin ben ön yargılı değildim. O adamı neden sevdiğimi, adamın neden sevilmediğini düşünüp 'Ali Kaptan' karakterini o halde ortaya çıkardım.' açıklamasında bulunmuştu.

F1tp5_1561277085_6508.jpg

Yeşilçam sinemalarının çekildiği o eski devirlerde teknik açıdan nokta almak istemeyeceğini söyleyen Petekkaya, 'Teknik olarak filmin eski devrinde olmak istemezdim ancak ortamı yaşamak isterdim. Bize, size (Hülya Koçyiğit) gösterilen hürmet gösterilmiyor. Mesela ben sizi gördüğümde ne yapacağımı şaşırdım.' tabirlerini kullanmıştı. 

Petekkaya kelamlarını, 'İnsanlara sevgi gösterdikçe kazık yedim. Tanıştığım her kişiye 10 puan veriyorum. Sonrasında canım yansa da pişman olmuyorum.' halinde sürdürmüştü.

Üst Alt