Son Konu

Dünya'yı karşına alan Canan Karatay'dan açıklama: “Polemik benim işim değil”

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
3rHpq_1581157429_1381.jpg

Açıklamalarıyla sık sık tartışma konusu olan Prof. Canan Karatay, kendisi için yapılan eleştiriler karşısında fikrini söylemekte özgür olduğunu söyledi.

Bugüne dek katılımcı olarak konuk olduğu birçok programda yaptığı açıklamalarıyla gündeme gelen Prof. Dr. Canan Karatay, Çin'de ortaya çıkan ölümcül Koronavirüsüne karşı kelle paça tüketiminin koruyucu etkisinin olduğunu söyleyerek eleştiri oklarını üzerine almıştı. “Polemik benim işim değil” diyerek kendini savunan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, açıklamalarında bilimsel ifadelere yer verdiğinin altını çizerek kendisi için yöneltilen eleştirilere “Herkes kendi fikrini söylemekte özgürdür” cevabını verdi.

CANAN KARATAY NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR? ''REYTİNG İÇİN Mİ YOKSA TOPLUM İÇİN Mİ?''

dMhHH_1581156869_5403.jpg

Koruyucu sağlık uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral bu konuda hayli sinirli. “Çıldırıyorum” diyerek açıyor telefonu. “Bizim ağzımızdan çıkan her söz çok önemli. ‘PR’ yapacağım, ‘reyting’ alacağım diye toplum sağlığına zarar getirecek laf duydunuz mu benden?” diye soruyor ve şu şekilde örnek veriyor: “Ekmek yemeyin’ dedi, oysa dünya tıp literatürüne göre ‘ekmek yemezsen kaslarını yersin’. Bir profesör bunu söyleyebilir mi? ‘Sentetik malzeme koymayın, GDO’lu undan uzak durun’ demek başka, popülerlik için ‘Ekmek yeme’ demek başka! Bu yanlış yönlendirmedir.”

BİR TEPKİ DE PROF. FR. ARİF VERİMLİ'DEN GELDİ!

Pw0bc_1581156626_2163.jpg

Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli yalnızca Karatay için değil, zıt söylemleri doğrultusunda gündeme gelmek isteyen tüm meslektaşlarına karşı öfke patlaması yaşayarak düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Hekim, hastalarına ve insanlığa karşı sorumludur. Bilimsel olarak en son çıkan içtihatları uygular, pozitif bilimin ışığında hareket eder. Mesleğin etik kuralları vardır. Hekim olmak ağzına geleni söyleme hürriyeti vermez!” diyor. Tüm bu ‘ezber bozan’ açıklamaların toplum sağlığı yararına yapıldığı söylemine ise şöyle cevap veriyor. “Buckingham sarayında doğmadık, biz de bu halkın içinden geldik! Sen halk yararı gözetiyorsun da biz gözetmiyor muyuz?”

Üst Alt