Son Konu

Ankara'da Şüpheli Bir Şekilde Hayatını Kaybeden Tuğçe Mutlu'yu Oğuzhan Karakaya Katletmiş

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-1c68d82e5778ed834927f0bc6f763d37b321acec.jpg

Ankara'da meskeninde başından vurulmuş halde bulunan 27 yaşındaki Tuğçe Memnun'un mesken arkadaşı Songül S.'nin erkek arkadaşı olan Oğuzhan Karakaya isimli erkek tarafından katledildiği ortaya çıktı. Oğuzhan Karakaya ve Songül S. tutuklandı.

Ankara'da, konutunda cansız vücudu bulunan 27 yaşındaki Tuğçe Memnun'u, mesken arkadaşı Songül S.'nin sevgilisi araba tamircisi Oğuzhan Karakaya isimli erkeğin öldürdüğü ortaya çıktı. Songül S. ile birlikte gözaltına alınan Karakaya, sevgilisine küfrettiği için Memnun'u öldürdüğünü söyledi.

Birinci tabirinde nasıl öldürdüğünü ve kanıtları yok etmeye çalıştığını anlatan Karakaya ve Songül S., mahkemece tutuklandı.

Altındağ ilçesine bağlı Hacettepe Mahallesi Ulucanlar Caddesi'ndeki Murat Apartmanı'nın sakinleri, 30 Mayıs Pazar günü, 3 ay evvel kiracı olarak taşınan Tuğçe Memnun'un konutundan ağır koku gelmesi üzerine polise haber verdi. Çilingire açtırarak, meskene giren gruplar, Memnun'un cansız vücuduyla karşılaştı. Memnun'un tabanca ile tek el ateş edilerek, başından vurulduğu belirlendi.

Katil binanın güvenlik kamerasında

Soruşturma başlatan Cinayet Ofis Amirliği grupları, mesken arkadaşı Songül S.’nin ortadan kaybolması ve olayda kullanılan silahın bulunmaması üzerine, Tuğçe'nin öldürüldüğü ihtimali üzerinde ağırlaştı. Bu kapsamda kurulan özel takım, apartmanın güvenlik kamerası imajlarını inceledi. Bina girişindeki kameranın 1 haftalık imgelerini izleyen takımlar, Tuğçe'nin meskenine son giren kişinin, Oğuzhan Karakaya olduğunu saptadı. Manzaralarda, Karakaya'nın, cinayetin akabinde son kere elinde poşetle meskene girdiği ve yaklaşık 1 saat sonra dolu poşetle meskenden ayrıldığı görüldü.

Yapılan araştırmada Oğuzhan Karakaya'nın, Tuğçe Mutlu’nun konut arkadaşı Songül S.’nin sevgilisi olduğu belirlendi. Takibe alınan Karakaya, düzenlenen operasyonla Keçiören'deki meskeninde gözaltına alındı. Karakaya, sözünde; Memnun'un, sevgilisi Songül S. hakkında argo sözler kullanarak, konuştuğunu ileri sürdü. Karakaya, "Olay günü Tuğçe ile tek evdeydik. Oturup sohbet ediyorduk. Bir müddet sonra sevgilime küfredip, gerisinden o denli konuşunca sinirlendim ve yanımdaki silahı çıkararak, tek el başına ateş ettim. Daha sonra meskenden çıkarak aşağıdaki aracımda oturdum. Bir müddet sonra meskene çıktığımda Tuğçe’nin öldüğünü tespit ettim" dedi.

Sözünün akabinde çıkarıldığı mahkemede tutuklandı

Oğuzhan Karakaya'nın sözü doğrultusunda sevgilisi Songül S. de cinayete azmettirdiği argümanıyla gözaltına alındı. Tuğçe Memnun'un cep telefonunu çalarak, sattığı belirlenen Oğuzhan Karakaya ile sevgilisi Songül S., emniyetteki tabirlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ne olmuştu?

Üst Alt