Son Konu

Ümitcan Uygun, 'Kasten Öldürme' Suçundan Tutuklandı!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7c5e7a1cc42b9a328750d891fef06c1134cbe501.jpg

Esra Hankulu'nun kuşkulu vefatına ait gözaltına alınan Ümitcan Uygun 'kasten öldürme' cürmünden nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı. Öteki iki kuşkulu F.G. ile D.C. ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

Soruşturma kapsamında, 3 Temmuz'da gözaltına alınan Uygun ile öbür şüpheliler Furkan G. ve Dilan C, emniyetteki süreçlerinin akabinde Ankara Adliyesi'ne getirildi.

Şüpheliler burada, soruşturmayı yürüten savcıya tabir verdi. 

Akabinde kuşkulu Uygun, "kasten öldürme" kabahatinden tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Savcı, mahkemeden öteki iki kuşkulu hakkında ise "suç kanıtlarını karartma" cürmünden, "konutu terk etmeme" isimli denetim kuralıyla özgür bırakılmalarını talep etti.

Ümitcan Uygun tutuklandı

Uygun 'kasten öldürme' hatasından tutuklanırken öbür iki kuşkulu isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

Ne olmuştu?

İhbar üzerine, 3 Temmuz'da Mamak ilçesi Akdere semtindeki konuta giden emniyet takımları, 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun hayatını kaybettiğini belirlemişti.

Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile birebir konutta kalan şüpheliler Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C, gözaltına alınmıştı.

Ümitcan Uygun'un kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in vefatına ait soruşturma kapsamında da sözü alınmıştı.

Uyuşturucu kullandığına ait imajlarının toplumsal medyada yer alması üzerine, "uyuşturucu ve uyarıcı unsur kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek" suçlamasıyla tutuklanan Uygun, 17 Temmuz'da tahliye edilmişti.

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt