Son Konu

Oyuncunun Harman Olduğu 7 Boss Fight

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-9175d81d585e084c209ddd08b923bfb49558e9db.jpg

Okumaya başlamadan evvel şunu söylemek isterim bu listedeki kimi boss fightlar ziyadesiyle spoiler içermektedir.

Hiçbirimiz annemizin karnından Dragonslayer Ornstein ve Smough kesmiş halde çıkmadık. Bugünkü oyun bilgimize ve reflekslerimize bol bol oyun oynayarak ve bosslara tekraren ölerek bugünkü halimize geldik. Biz oyuncuların harman olduğu bu boss fightların kimilerini sizler için listeledim.

1. Nadir Dragon

Herkesin oynadığı oyun olan Minecraft'ın son bossu olan Seçkin Dragon'ı bu listeye eklemezsem olmazdı. Tabi ki günümüzde bunu kesmenin bir sürü farklı tekniği var lakin birinci kesmeye çalıştığımda sıfır taktikle saatlerce uğraşa uğraşa bunu kesmiştim.

2. Dancer of the Boreal Valley

Dark Souls 3 son yıllarda oynadığım en sıkıntı oyunlardan olabilir. Artık diyeceksiniz ki öbür bir sürü sıkıntı oyun var evet var. Lakin Dark Souls 3 benim birinci oynadığım souls-like oyun olduğu için arkadaşlarım oyuna kolay alışmam için bana knight oynattılar. Knight çok hantal bir karakter olduğu için Dancer üzere hareketli bir bossta çok kahırlar yaşadım. Ufak çaplı hudut krizi geçirmiş olabilirim bunu kesmeye çalışırken. Oynadığım devir korona da yoktu tabi. Yurtta kalıyordum ve yan odadaki arkadaşım kapıyı çalıp ''ne oluyor, neden bu kadar sinirlendin'' demişti.

Nameless King

Listeye Dancer'ı eklemişken Nameless King'i eklememek olmazdı. Tabi Dancerda hudut krizi geçirdikten sonra Nameless King'i kesmek için çok fazla uğraşmadım opsiyonel boss diye.

3. Moon Lord

700+ saat Terraria oynayan birisi olarak Moon Lord benim için artık çok kolay bir boss. Fakat boss birinci geldiğinde çok uzun müddet ölüp ölüp tekrar denedim.

4. Baht

Öncelikle şunu söylemek isterim ki bu maddeyi hazırlarken Megalovania dinlediğimi söylemek isterim. Evet her ne kadar Baht'ı öldürmek zorunda olmamız üzücü olsada çok hoş düşünülmüş ve hazırlanmış bir boss fight kendisi.

5. The Hand of the King

Rogue-like oyunların fanı ve Dead Cells oyunun fanı olarak The Hand of the King bu oyunun en güç ve en keyfili boss fightı olmuştu benim için.

6. Terramorphous the Invincible

200+ saat Borderlands 2 oynamış biri olarak item düşürmek için tekraren tekrarladığım ve çok keyifli olan bir boss fighttı benim için. Oyunu birinci bitirdiğinizde bu bossun misyonunu size veriyor oyun. Vazifenin ismi "You. Will. Die. (Seriously.)" bunu gördükten sonra en makus ne olabilir diyerek girmiştim boss'a ve tek yemiştim. Oyun her ne kadar birden fazla şeyle dalga geçiyor olsa da bazen oyunun söylediği şeyleri dinlemekte yarar varmış.

7. Hades

Rogue-like oyunlarını sevdiğimi tekrar söyleyeceğim zira neden olmasın. Evet daima sürekli ölüp yine başlamaktan keyif alıyorum. Bu oyunda da bu durum birebir lakin bu kere daima sürekli ölmek kıssayı ilerlettiği için daha da çok hoşuma gidiyor. Underworld'den kaçıp annemizi görmek için babamızla kapışmak tabi ki de makus fakat boss fight olarak çok hoşuma gidiyor.

Üst Alt