Son Konu

Kimliğini Kaybeden Terlikçi Kadın, Çete Lideri Olmaktan Yargılanıyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-d37eb63cf213e09dbf411cf0c09fde1a413e8558.jpg

Adana'da 16 yıl evvel kimliğini kaybeden Servet Karaca’nın (45) hayatı kabusa döndü. Hakkında çete önderi olmaktan dava açılan ve Kayseri’de de 30 kişiyi 18 milyon lira dolandırmaktan yargılanan Karaca, “Kayseri’ye hiç gitmedim. Konutumun önünde tişört ve terlik satarak geçiniyorum” dedi.

Kentte, 2005 yılında çarşıya alışverişe giden Servet Karaca’ya, yanından geçen bir kişi çarptı. Karaca, bir mühlet sonra kimliğinin de bulunduğu cüzdanın olmadığını fark etti. Cüzdanını bulamayan Karaca, karakola başvurdu, gazeteye kimliği için kayıp ilanı verdi.

Servet Karaca, olaydan 3 yıl sonra Adana Emniyet Müdürlüğü’nden gelen telefonla sarsıldı. Polis, Karaca’ya çete başkanı olmaktan kırmızı bültenle arandığını ve Kayseri’de dolandırıcılıktan yargılandığını söyledi. Kayseri 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde 30 kişiyi 18 milyon lira dolandırdığı gerekçesiyle hakim karşısına çıkan Karaca’nın evrakı son olarak Kayseri Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Tişört ve terlik satarak geçiniyor

Eşini 2005 yılında kaybettikten sonra ikinci evliliğini yaptığını lisana getiren 4 çocuk annesi Servet Karaca, yaklaşık 15 yıldır çete başkanı olmaktan, Kayseri’de de 30 kişiyi 18 milyon lira dolandırdığı gerekçesiyle yargılandığını belirtti. Hayatında hiç Kayseri’ye gitmediğini kaydeden Karaca, “15 yıldır TOKİ binalarındaki konutumda oturuyorum. Buranın da parasını kredi çekerek kapattım. Suçlamaları asla kabul etmiyorum. Konutumun ardında tezgah açıp tişört ve terlik satıyorum. 4-5 yıldır bu formda geçiniyorum. Yıllardır emeğimle çalışan bir beşerim. Çete başkanı olsam mal varlığım olurdu. Büyük bir mağduriyet yaşıyorum. Devlet büyüklerimden yardım istiyorum” dedi.

Üst Alt