Son Konu

Komşu Dehşeti: Polislerin Gözü Önünde Kalemi Yüzüne Sapladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-bba41a7ef5fa5c5e07b7278f6ee0b1ee58f4becb.jpg

Kahramanmaraş'ta Halk Eğitim Merkezi’nde öğretmenlik yapan Esra Gündeş M., oturdukları sitenin bahçesinde komşusu Nimet Çokbüyük ile tartıştı. Tartışmanın akabinde darp raporu alan Nimet Çokbüyük, şikayetçi olmak için polis merkezine gitti. Şikayet üzerine eşi ile birlikte karakola gelen Esra Gündeş M. tekrar çıkan tartışmada elindeki kalemi polislerin gözü önünde Çokbüyük'ün yüzüne sapladı.

Olay, 4 Mart’ta Selçuklu Mahallesi’nde meydana geldi. Site ve polis merkezinin güvenlik kameralarının kaydettiği imgelere nazaran Nimet Çokbüyük, sitenin bahçesinde komşularıyla otururken yanına gelen Esra Gündeş M. ile tartıştı.

Arbede eden iki bayanı komşuları aralamaya çalışırken, olaya Esra Gündeş M.'nin öğretmen eşi Sakıp Caner M. de dahil oldu. Sakıp Caner M., tartışma sırasında Çokbüyük’ü iterek yere düşürdü.

İhbar üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi. Nimet Çokbüyük, yanına gittiği polislere yaşadıklarını anlattıktan sonra Esra Gündeş M. ve eşi Sakıp Caner M.'den şikâyetçi olmak için darp raporu alıp polis merkezine gitti. Bu sırada polis merkezinin önündeki evrakı imzalayan Esra Gündeş M., polislerin önünde elindeki kalemi Nimet Çokbüyük’ün yüzüne sapladı. Yaşananlar karakoldaki polisleri şoke ederken, yüzü kanlar içinde kalan Nimet Çokbüyük hudut krizi geçirdi.

Suçlamaları kabul etmediler

Olayın akabinde Nimet Çokbüyük ve M. çifti karşılıklı olarak birbirinden şikâyetçi oldu. Esra Gündeş M., emniyetteki sözünde Nimet Çokbüyük’ün kendisine saldırdığını öne sürerek, “Nimet’in yanına gittim. Nimet benim saçımdan tuttu ve başımı masaya vurdu. Elleri ile bana vurmaya çalıştı, tekme atmaya çalışırken yere düştü. Bana daima saldırıyordu ve bu sırada bana hakaret etti. Polis merkezindeyken Nimet yanıma yaklaşarak el ve yüz hareketleri yaptı. Yanıma yanlışsız gelince ortamızda arbede çıktı. Arbede sırasında birinci evvel ben mi vurdum, o mu vurdu bilmiyorum” dedi.

Sakıp Caner M. ise sözünde olayın birinci başladığı sırada çocuğuyla ilgilendiği, Nimet Çokbüyük’ün hem kendisine hem de eşine hakaretler ettiğini öne sürerek, “Olayda, Nimet Çokbüyük’ün sav etmiş olduğu üzere kendisine vurmadım, ittirmedim. Bu biçimdeki suçlamaları katiyen kabul etmiyorum” diye konuştu.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Esra Gündeş M., sorgusunun akabinde özgür bırakıldı.

'Kör olabilirdim'

Yaşadıklarını anlatan Nimet Çokbüyük, komşusu Esra Gündeş M.'nin daima sitedeki çocukları darp edip kulaklarını çektiğini öne sürdü. Son olarak bayanın kendi çocuğunu amaç aldığını, bunun üzerine komşusunu birkaç kere uyardığını tabir eden Nimet Çokbüyük, şöyle konuştu:

Her iki olayın meydana geldiği yerde güvenlik kameralarının olmasının kendisi için büyük bir talih olduğunu ve imajlar de mağdur olan kişinin kendisi olduğunun açıkça görüldüğünü belirten Çokbüyük, “Bu beşerler öğretmen. Polislerin içinde ben kalemle hücuma uğradım. Beşerler bunlara çocuklarını emanet ediyorlar. O kadar tehlikeli ve vahim bir durum ki bu aslında. Bu beşerler okulda onlarca çocukla birlikteler ve baş başalar. Asıl önemsenmesi gereken en kıymetli husus bu ve bu beşerler hala eğitimlerine devam ediyorlar” diye konuştu.

Üst Alt