Son Konu

Dava süreci devam eden Ayşegül Çınar Söylemezsem Olmaz programına konuştu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
aysegul_cinar_yasak_elma_dizisi_kadrosundan_cikarildi_1615978847_3616.jpg

Oyuncu Ayşegül Çınar, aracında uyuşturucu unsur bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınmış, adliyeye sevk edildikten sonra da isimli denetim koşuluyla hür bırakılmıştı. Bu olay genç oyuncunun, hali hazırda rol aldığı Yasak Elma dizisinin takımından çıkarılmasına neden oldu. Yaşanan bu olaylar sonrasında Yıldız, Söylemezsem Olmaz programında bir açıklamada bulundu.

Yaşadığı isimli süreç sebebiyle güç günler geçiren ve rol aldığı Yasak Elma isimli diziden dahi çıkarılan Ayşegül Yıldız, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama sonrasında bir defa daha konuşmuştu. Çınar, 'Şu an yargı süreci devam ediyor. Gerekli kanıtlar toplandığı için sizinle röportaj yapabiliyorum. Çok büyük bir palavra ve tuzağın içinde kaldım. İnsan bazen karşısına çıkan şahısların uygun ya da makûs olup olmadığını seçemiyor maalesef.

Dava sonuçlandığında kanıtlarla birlikte sizin karşınıza çıkıp tek tek ispatlayacağım. Çok fazla bunlarla gündemi meşgul etmek istemiyorum. Çok yeni oyuncuyum bunlarla magazinde yer almak istemiyorum.

Çok fazla vefasız gördüm. Bu makûs tuzakta herkesin yüzünü görmüş oldum. Gencecik bir kızın üzerine geldiler. Ancak içim çok rahat, herkes benim yanımda. Yalnızca tek isteğim var o da bana takviye olmanız. Bu hususta hakikaten üzerime gelmeyin. Her şey ortaya çıkacak. Beni bilen biliyor.' demişti.

Ayşegül Çınar bir kere daha açıklama yaptı. Söylemezsem Olmaz programına konuk olan Çınar, 'Bu husus artık o kadar çok uzadı ki konuşmak istiyorum, herkes konuştu. Ben sessiz kaldıkça beşerler üzerime gelmeye çalışıyorlar. Kamera imgelerinde görünüyor. Hangi kamera imajlarına baktıkları kıymetli. O gün karşı tarafın beyanında da 'Ayşegül'ün haberi yoktu benim geldiğimde, denetim etmek için geldim.  Arkamda bir kaç kamera imajlarında aslında görünüyor. Avukatımın elinde de var. Ki bunlardan öbür kamera imgeleri de çıktı. Benim otomobil iki gün boyunca kullanılmamıştı. Yedek anahtarım söylediğim şahıstaydı. Sosyal medyada paylaşmıştım hepsinin kayıtları var. 'Arabamın anahtarını kaybettim eyvah' diye. 2 gün sonra benim otomobilim ihbar ediliyor. Ben burada sansasyonel yaratmak istemiyorum. Daha çok yeni bir oyuncuyum. Bir insanın üzerine bu kadar gelinmez. Kamera imajlarının hepsi elimizde var. Otomobilimin gerisinde beklediği.' sözlerini kullandı.

AVUKATI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Otomobilinde uyuşturucu unsur bulundurmak kabahatinden adliyeye sevk edilen ve daha sonra isimli denetim koşuluyla hür bırakılan oyuncu Ayşegül Çınar'dan açıklama geldi. Avukatı aracılığıyla yapılan açıklamada, 'Oldukça başarılı bir oyuncu olan müvekkilim hakkındaki prestij zedeleyici ve gerçeği yansıtmayan haberlerin ve malum şahıslar tarafından yapılan basın açıklamalarının konusu olmaktan derin bir hüzün duymaktadır.' sözlerine yer verildi.

Sabah'ın ulaştığı bilgilere nazaran ise; Çınar'ın aracına uyuşturucu husus koymakla suçladığı eski erkek arkadaşı Furkan Çakıroğlu tabirinde şu açıklamayı yaptı:

"Nimet beni aradı. Ayşegül eski sevgilim olduğu için buluşmak istemiş. Nimet'in teklifini kabul ettim. Ayşegül'le bulaşmak için olay yerine geldim. Benim yanımda bir arkadaşım vardı. Ayşegül'ün Tez ettiği üzere bir durum yok. Kimsenin aracına uyuşturucu husus koymadım. Ben evvelden uyuşturucu kullandım. Lakin artık kullanmıyorum. Evvelce Ayşegül'le birlikte de kullanıyorduk."

Olay anından Çakır'ın yanında bulunan kelam konusu Nimet Y. ise sözünde, "Ayşegül ben Arkadaşımdır. Beni aradı ve Morali bozuktu. Furkan'la konuşmak istiyordu. Canı sıkkın olduğu için gezmeye çıktık. Aracıyla gelmişti. Onun aracını park edip, Benim aracımla gittik. Döndüğümüzde aracın yanına Furkan'ın aracını gördük. Ayşegül'ün uyuşturucu kullanıp kullanmadığını bilmiyorum." dedi.

Araçta bulunan uyuşturucu unsur dolu poşet ile çanta üzerinde parmak izi incelemesi yapılacak. Yaşanan bu durumlar Çınar'ın bir mağduriyet yaşamasına neden oldu. Ünlü oyuncu, rol aldığı Yasak Elma dizisinin takımından çıkarıldı. Çınar'dan hususla ilgili bir açıklama gelmedi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz cumartesi akşamı gerçekleşen olayda polis takımları, Bebek Cevatpaşa Caddesi üzerinde bir araçta uyuşturucu satışı yapıldığı ihbarını aldı ve verilen adrese baskın yaptı. Art geriye park etmiş iki arabadan birinde birlikte oturan dizi oyuncusu  Ayşegül Çınar ile arkadaşı Nimet Y.’ye Genel Güvenlik Taraması (GBT) ve araçlarına arama yapıldı.

Yapılan aramada, Çınar’a ilişkin olduğu tespit edilen lüks arabanın bagajında toplamı 19 gram olan iki başka uyuşturucu unsur tespit edildi. Gözaltına alınan genç oyuncu ile arkadaşı sorgulanmak üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ofis Amirliği'ne götürüldü.

Gözaltına alınan Çınar birinci sözünde, 'Bana ilişkin değil, hayatımda hiç uyuşturucu kullanmadım. Kurtulamadığım eski erkek arkadaşım bana tuzak kurdu.' tabirlerini kullandı. Burada yapılan sorguda Çınar hususların kendisine ilişkin olmadığını tez etti ve eski sevgilisi Furkan Çalıkoğlu tarafından konulmuş olabileceğini söyledi. Bu tabirin akabinde polis takımları Furkan Çalıkoğlu’nu da gözaltına aldı. Çalıkoğlu, suçlamaları reddetti.

Sorgularının tamamlanmasının akabinde bu sabah, oyuncu Ayşegül Çınar ile arkadaşı Nimet Y. adliyeye sevk edildiler. Çınar ve beraberindeki iki kişi, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından uyuşturucu ve uyarıcı husus ticareti cürümlerinden isimli denetim koşuluyla hür bırakıldılar.

Üst Alt