Son Konu

HarmonyOS Kullanıcı Sayısı 50 Milyona Ulaştı

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
harmonyos-kullanici-sayisi-50-milyona-ulasti-technopat.jpg

Huawei, Haziran ayında Android’e alternatif olarak geliştirmiş olduğu HarmonyOS 2.0 işletim sistemini piyasaya sürmüştü. Kullanıcıların büyük ilgisi ile karşı karşıya kalan işletim sistemi ilk aydan da 25 milyon gibi bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştı. Bugün de HarmonyOS kullanıcı sayısı ile ilgili önemli bir rapor daha yayınlandı.

CCTV News tarafından hazırlanan raporda, 6 Ağustos itibarıyla Huawei HarmonyOS 2 işletim sisteminin 50 milyon kullanıcıyı geride bıraktığı ifade ediliyor. Bu gelişme de HarmonyOS işletim sistemi için önemli bir kilometre taşı olarak gösteriliyor.

Hatırlayacağınız gibi HarmonyOS 2’nin 29 Temmuz itibariyle 40 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı belirtilmişti. 29 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında da söz konusu işletim sisteminin 10 milyon cihaza daha yüklendiğine şahit olmaktayız.

Yeni işletim sisteminden oldukça ümitli olan Çinli üretici, ayrıca hedeflerini de geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Bu yılın sonuna kadar 200 milyondan fazla cihazın HarmonyOS işletim sistemiyle çalışmasını beklediklerini söylemişti.

Tüm bu gelişmelerin haricinde de Çinli akıllı telefon üreticisi, geride bıraktığımız hafta 14 farklı model için yeni işletim sisteminin kararlı sürümünü yayınlamıştı. Söz konusu bu modellerde şu şekilde:
  • Huawei P20
  • Huawei Mate 10
  • Huawei-P20 Pro
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Huawei nova 5i
  • Huawei-Mate 10 Porsche Design
  • Huawei nova 4
  • Huawei Mate RS Porsche Design
  • Huawei-nova 4e
  • Honor X10
  • Honor 30S
  • Honor-X10 Max