Son Konu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Matematik Açıklaması

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-tan-matematik-dersi-aciklamasi-1558443834.jpg

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan yeni eğitim programı tartışmaların merkezine oturdu. Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni eğitim sisteminin akabinde matematik dersinin mecburî ders olmaktan çıkarılacağı söylentileri toplumsal medya üzerinden süratle yayılmış, bu durum büyük bir reaksiyonla karşılanmıştı. Yaşanan hadiselerin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hususla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda, matematik dersinin mektepliler için mecburî olduğunu belirterek, hiçbir talebenin matematik dersini almadan bir üst sınıfa geçmesinin mümkün olmadığını, bunun çok net olduğunu ve buna karşın aksini sav eden varsa bunun nedenlerinin de konuşulmasına gerek olmadığını belirtti. İşte Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan o açıklama;

ac5398d5ba1f545733943171be9406923699a0cb.jpeg

Hususla ilgili olarak Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından da açıklamalar yapıldı. Yapılan bu açıklamalarda, matematik dersinin 9, 10 ve 11. sınıf talebeleri için mecburî bir ders olduğunun altı çizilerek, mekteplilerin bu dersi almalarının gerektiği belirtildi. Matematik dersinin 12. sınıfta disiplinler üstü bir kariyer dersi olarak yapılandırıldığını belirten MEB, talebelerin hangi dersi seçerse seçsin matematik haberlerini kullanmak zorunda olduğunu söz etti. Bununla birlikte yeniden 12. sınıfta mekteplilerin kendi meydanlarında derinleşmelerine imkan sunulurken, "onları hayata hazırlamak için çalışıyoruz" ifadesi kullanıldı.

Üst Alt