Son Konu

Far Cry 6'nın Çıkış Tarihi Açıklandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_60b16a62050fb_71689.jpg

Far Cry oyunlarına karşı çok uzun zamandır ayrı bir sevgi besliyorum. Üçüncü oyun ile birlikte serinin evrildiği nokta beni gerçekten büyülemişti. Her ne kadar oyunlar birbirinn aynısı haline gelmeye başlasa da o özgürlük hissini yaşamak ve açık dünyada yapacak tonla iş bulmak ayrı bir deneyimdi. Far Cry 5 ile birlikte çok daha farklı bir hikayenin içerisine girdik ve artık serinin altıncı oyunu için hazırız. Epey bir süredir çıkmasını beklediğimiz oyun nihayet tarihine kavuştu. Far Cry özlemimiz 7 Ekim günü son bulacak.

Yara'da Giancarlo Esposito tarafından canlandırılan Anton Castillo'nun hüküm sürdüğü bir diktatörlüğü özgürlüğüne kavuşturmak için savaşacağımız oyunda tipik Far Cry mekanikleri de aynen korunmuş. Yani bir yeri ele geçirmek isterseniz gizlilik veya bodoslama seçenekleri açık bir şekilde duruyor. Bu kez oyun dünyası Güney Amerika'nın nispeten daha medeni yerlerindem esinlendiği için doğadan çok dikta rejimi askerleriyle uğraşacağız. Fidel Castro ve Küba Devrimi konusu oyun hikayesini epey etkilemiş gibi gözüküyor.

Dani Rojas isimli ana karakterimizin de bizzat Anton Castillo ile kişisel bir husumeti de var gibi gözüküyor. Oyundaki ana karakterimizi tanıtan bir karakter fragmanı da yayınlandı. Karakterimizi kendimiz seçebilecekken, çeşitli kozmetik seçimlerini de yapabiliyor olacağız. Bir gerilla olarak Resolver Felsefesi ad altında eylemlerimize yön verirken KGB dahil olmak üzere çok farklı yerlerden de yardım alacağız. Ubisoft yardım konusunda bu kez oldukça bonkör davranmış.

Eski bir KGB ajanı ve hayatını gerilla taktiklerine adamış Juan Cortez karakteri de oyunla ilgili ümit vaat eden gelişmelerden birisi. Oyunu Xbox One ya da PlayStation 5 sürümüne alan oyuncuların hiçbir ek ücret ödemeden PS5 veya Xbox Series X/S'ye güncelleştirme yapabileceklerini de hatırlatmak lazım. Bugüne kadar hakkında çok az şey bildiğimiz Far Cry 6'nın çıkış tarihinin resmen açıklanmasıyla birlikte oyundan hem görsel hem de yazılı olarak haberlere de doymuş olduk. Bakalım oyun çıktıktan sonra da aynı heyecan ve iştahı koruyabilecek miyiz?

Üst Alt