Son Konu

Ikumi Nakamura Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_605b14f34bb5c_70986.jpg

Ghostwire Tokyo'nun eski kreatif direktörü Ikumi Nakamura, E3 2019'daki sempatik hareketleriyle hem gönüllere taht kurmuş, hem de ismini daha geniş kitlelere duyurmuştu. Ancak o tanıtımın üzerinden birkaç ay geçtikten sonra kendisi Tango Gameworks'ten ayrıldı ve stüdyodaki 9 yılının ardından yeni bir maceraya atıldı.

Nakamura'nın Sony'e katılabileceği konuşuluyordu, buna dair iddiaları aşağıda okuyabilirsiniz. Ama meğer yeni macera dediği şey kendi stüdyosunu kurmakmış. Nakamura yeni kurduğu oyun stüdyosuyla birlikte kendi oyunu üzerinde çalışmaya başlamış. Kendisi bu yeni oyunun da kreatif direktörü, ancak bu sefer ekibine geçmişte olduğunda daha fazla sorumluluk vereceğini de söylemeyi ihmal etmiyor.
  • Ghostwire Tokyo’nun Eski Yönetmeni Ikumi Nakamura, Sony’ye Katılabilir
Nakamura yeni kültürler öğrenmek için stüdyoda çok sayıda yabancıya da görev vereceğini söylemiş. "Arada dil engeli olsa da, İngilizce konuşamayan biri olarak ben de farklı kültürleri öğrenmek ve birbirimizi anlamak için insanlarla konuşmaya çalışmak istiyorum. Eğer yeni oyun için bu tür bir ekip kurabilirsem oyunculara da yeni bir soluk sunabileceğimizi hissediyorum" diyor Nakamura.

Çoğu oyuncunun kendisini grotesk veya korku türüyle özdeşleştirdiğini, bunun kısmen doğru olduğunu söyleyen Nakamuyra, amaçlarından biri de çok ciddi oyunlar yapmayı bırakmak olduğunu söylüyor. "Eğer kendimi bir Marvel karakteriyle kıyaslamak istesem Avengers'a giremeyen Deadpool olurdum. Karanlık esprilerle dolu bir oyun yapmak istiyorum. Keşke size daha fazlasını anlatabilseydim" demiş ünlü isim.

Nakamura'nın ilginç fikirlerini görebileceğimiz bu yeni oyun hakkında umarım yakında daha detaylı bilgiler alırız.

Üst Alt