Son Konu

Valheim Sunucusu Nasıl Kurulur?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
valheim-sunucu-nasil-kurulur-1614615582.jpg

Kelam konusu hayatta kalma oyunları olduğu vakit herkes bilir ki bu türlü oyunları arkadaşlarla birlikte oynamak oyunun zevkini ikiye, üçe katlar. Valheim da işte bu oyunlardan biri. Bilhassa de satın alan oyuncu sayısında üst üste kırdığı rekorlarla birlikte ismini da dünyaya yeterlice duyurmayı başarmasının bir sonucu olarak oyun dünyasını takip eden herkesin merceği altına girmiş durumda.

Valheim’ı arkadaşlarınızla birlikte oynamak için öncesinde sunucu kurmak için yapılması gereken birtakım ayarlar var. Biz de yazımızda Valheim sunucusu nasıl kurulur sorusunu en kolay haliyle açıklıyoruz. Adımlara geçmeden evvel bir hatırlatma yapalım. Sunucuyu arkadaş kümesi içinde en düzgün bilgisayara ve internet kontağına sahip olan kişi kurmalı. Zira kuracağınız dünyanın asıl yükünü sunucuyu kuran kişinin bilgisayarı ve interneti taşıyacak.

Valheim sunucusu nasıl kurulur?

• Adım #1: Valheim’ı açıp bir karakter seçin ya da yaratın,
  • Adım #2: “Start” tuşuna tıklayın,
  • Adım #3: Yeni bir dünya yaratmak için “New” seçeneğine tıklayın,
  • Adım #4: Yarattığınız dünyayı seçerek “Start Server” seçeneğini işaretleyin, Yarattığınız dünyayı herkesin görmesini istiyorsanız “Community Server” seçeneğini de işaretleyin.
[*]Adım #5: Bir şifre belirleyin ve “Start” tuşuna basın, [*]Adım #6: Dünyanıza katılmak isteyenler “Join Game” sekmesinden katılabilecekler.
Adım #1: Valheim’ı açıp bir karakter seçin ya da yaratın:

ff291fb5e4d10c258b7de10a232a1f6dea0485db.jpeg

Steam’in içinden ya da oluşturulan kısayol üzerinden Valheim’ı açarak süreçlere başlıyoruz. Sonrasında “Start Game” seçeneğine tıklayarak karakter yaratabileceğimiz ekrana geçeceğiz. Açılan sayfada yeni bir karakter yaratmak için sağ altta yer alan “New” tuşuna tıklıyoruz. Karakter özelleştirmelerimizi de yaparak “Done” tuşuna tıklayınca karakterimiz yaratılmış olacak.

Adım #2: Start tuşuna tıklayın:

f8242f147d4f3dd39cd5b7fd7f8d61f330e063db.jpeg

Karakterimizi yaratma sürecini tamamladıktan sonra oyun bizi bir evvelki menüye gönderecek. Burada yeni bir dünya yaratmak için “Start” tuşuna tıklamamız gerekiyor. Sonrasında dünyamızı özelleştirmeye ve sunucu kurmaya başlayacağız.

Adım #3: Yeni bir dünya yaratmak için “New” seçeneğine tıklayın:

4e8074f693d3fb0f3c70d4e94f4e79b9baf333b8.jpeg

Sunucu kurmaya yeni bir dünya yaratarak başlıyoruz. “Start” seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza çıkan birinci ekranda “New” tuşuna tıklayarak dünyamızın ismini ve dünyamızın formunu belirleyecek olan “Seed” bilgisini girerek “Done” tuşuna tıklıyoruz. Seed için endişelenmenize gerek yok. Zira oyun kendi kendine olağan bir dünya “seed”i oluşturuyor. Elle seed yazmanın tek farkı dünyanın biçimini belirlemek. Ekseriyetle ‘speedrun’ yapmak isteyenler başvuruyor.
  • Şu an için ‘speedrun’a uygun bir adet seed keşfedilmiş durumda. Şayet ‘speedrun’ dünyasını görmek istiyorsanız “Seed” kısmına girmeniz gereken kodu da buraya bırakalım: “HHcLC5acQt
Adım #4: Yarattığınız dünyayı seçerek “Start Server” seçeneğini işaretleyin:

c6376e2df8b6227ed4af555770edd186f345ffc2.jpeg

Gerekli bilgileri girip dünyamızı oluşturduktan sonra oyuna girmeden evvel yapmamız gereken son bir ayar var. Oyunun yarattığımız dünyayı bir sunucu olarak görmesi için işaretlemeli seçeneklerden biri olan “Start Server” seçeneğini işaretliyoruz. Şayet yarattığımız dünyayı herkesin görebileceği bir formda sunmak istiyorsak tıpkı vakitte “Community Server” seçeneğini de işaretlememiz gerekiyor. Aksi takdirde sırf arkadaşlarınız oyuna girebilecek.

Adım #5: Bir şifre belirleyin ve “Start” tuşuna basın:

77838848e5490cbb43f4ed02cfdadcf428d3ede6.jpeg

Artık insanların da katılabileceği bir oyun başlatmadan evvelki son adımdayız. Bu kademede bir şifre belirlememiz gerekiyor. “Community Server” seçeneğini işaretlemediysek bile bir şifre belirlemeliyiz. Aksi takdirde Steam’de arkadaşımız olan rastgele biri Valheim’a sahipse yarattığımız dünyaya istediği üzere girme hakkına sahip olacak. Şifreyi de belirledikten sonra “Start” tuşuna basarak dünyayı insanlara açık bir formda başlatabileceğiz.

Adım #6: Valheim dünyanıza katılmak isteyenler “Join Game” sekmesinden katılabilecekler:

23e7178c007f04d2f26618220d0d3a3b56c1c805.jpeg

Oyunu başlattıktan sonra evvelki adımlarda yaptığımız ayarlara nazaran ya herkes ya da yalnızca arkadaşlarımız yarattığımız dünyayı “Join Game” sekmesi üzerinden görebilecekler. Katılmak isteyenler “Join Game” sekmesinde yarattığımız dünyanın üzerine tıklayıp sağ altta yer alan “Connect” seçeneğine tıklamalılar. Sonrasında uzun soluklu Viking macerasına arkadaşlarımızla birlikte başlayabiliyoruz.

Valheim’ı arkadaşlarımızla birlikte oynamak için bir sunucu nasıl açılır sorusuna yanıt verdiğimiz yazımızın burada sonuna geliyoruz. Şayet maceranız sırasında zorlanmamak ismine tavsiyelere gereksiniminiz varsa Valheim taktikleri verdiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz. Dilerseniz de Valheim gibisi oyunları ve Valheim’ın sistem ihtiyaçlarını paylaştığımız yazılarımıza göz atabilir, şayet oyunu oynadıysanız da rekor üstüne rekor kıran Valheim hakkında fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Üst Alt