Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Şifre Değiştirme

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bunları biliyormusunuz kategorisinde yasuo tarafından oluşturulan Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Şifre Değiştirme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 76 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bunları biliyormusunuz
Konu Başlığı Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Şifre Değiştirme
Konbuyu başlatan yasuo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yasuo
Y

yasuo

Üye
Mesajlar
10,581
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.
Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Nasıl Girilir? İnternete sorusuz girebilmek için modeme ihtiyaç duyulmaktadır. Evinize yada iş yerinize internet başvurusu yaptığınızda size ayrıca modemde verilmektedir. Genelde internet bağlatmak için başvurduğunuzda verilen modem Zyxel VMG 3312 B10-A modelidir.

En çok tercih edilen ve önerilen modemlerden biri olan Zyxel VMG 3312 B10-A modemi bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bazen internet arayüzüne girmek isteyenler Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi nedir sorusunu şifresini unuttuğu için sıklıkla araştırmaktadır.

İnternet ayarlarını yapmak, modemize bağlananları görmek için kullandığınız modem eğer Zyxel VMG 3312 B10-A modemi ise sizlere bu yazımızda ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım. Almış olduğunuz Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi hangi internet sağlayıcıdan aldığınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her internet sağlayıcının Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi farklı olarak tanımlanmıştır. TTNET, Superonline, Turknet Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi için ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.


Türk Telekom Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi

Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi her internet sağlayıcısının aynı modemi vermesine karşın farklılık göstermektedir. Her internet sağlayıcısı kendine özel olarak tanımladığı şifreyi bilmeden modeme girmeniz mümkün değildir.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Arayüz Şifresi ve Bilgileri

 • Modem Giriş Adresi: 192.168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: ttnet
Modem arayüzüne giriş yapmak için ilk olarak sizlere verdiğim ip adresini arama çubuğa yazarak giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifreyi yazmanız yeterlidir.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi​

Zyxel VMG 3312 B10-A modelinin modem şifresi Türk Telekom, TTNET ve Superonline gibi farklı internet sağlayıcıların kendi varsayılan şifresi bulunmaktadır.

TTNET Zyxel VMG 3312 B10-A modem bilgileri ise;

Eğer modeminiz TTNet ile birlikte verildi ise;Kullanıcı Adı: admin
Kullanıcı Şifresi: ttnet

Kullanıcı Adı: admin
Kullanıcı Şifresi: (boş)

Kullanıcı Adı: admin
Kullanıcı Şifresi: admin

Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi yukarıdaki şifrelerden biri değilse değiştirmiş olabilirsiniz. Modeminizi resetleyerek tekrar size verdiğim şifleri deneyebilirsiniz.

Turknet Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi ve Bilgileri

Abone sayısını her geçen gün artıran Turknet Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi için gerekli bilgiler ise;

 • Modem Giriş Adresi: 192.168.1.1 & 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: 1234

Modem arayüzüne ilk defa giriş yapanlar size verdiğim şifreyi kullanarak giriş yapabilirler. Eğer daha önce şifre belirlediyseniz ve şifrenizi hatırlamıyorsanız modeminizi resetlemeniz gerekmektedir. Modem resetleme işleminden sonra fabrika ayarları geri yüklenecektir ve şifreniz sıfırlanacaktır. ize verdiğim şifre ile Turknet modem şifreni kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Arayüz Şifresi

Zyxel VMG 3312 B10-A modem siz internet sağlayıcısından verildiyse size verdiğim şifre ve kullanıcı adını kullanarak giriş yapabilirsiniz. Ancak modemi TTNET, Turknet yada Superonline’den değilde mağazadan aldıysanız kullanıcı adı ve şifresi ise;

 • Modem Giriş Adresi: 192.168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: 1234 yada admin
Eğer modemi kendiniz aldıysanız sizden şifre istemeden giriş yapmanıza olanak sağlayabilir. Modeme kullanıcı adını yazdıktan sonra şifre adımı direk geçebilirsiniz. Sizden şifre isterse verdiğim şifreyi kullanarak deneyebilirsiniz.
Yukarıda verdiğim bilgileri kullanarak modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifreyi girerek modeme giriş yapabilirsiniz.

Turkcell Superonline Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi

Turkcell tarafından aboneleri internet hizmeti vermek için kullanılan Superonline internet başvurusunda sizlere modemde verilmektedir. Eğer size verilen modem Zyxel VMG 3312 B10-A modeli ise kullanıcı adı ve şifresi bilgileri ise;

 • Modem Giriş Adresi: 192.168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: superonline

Yukarıda verdiğim IP adresini tarayıcınızın arama çubuğa yazarak modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kullanıcı adını ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Eğer Superonline modemine bilgileri girdikten sonra hata alıyorsanız modemi resetlemeniz gerekmektedir.

Modemin reset tuşuna 10 saniye kadar bastıktan sonra fabrika ayarları geri yüklenecektir. Artık size verdiğim bilgilerle giriş yapabilirsiniz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Şifresini Kırma

Genelde yaşanan sorunlardan biride modem arayüzüne giriş yapamayanlar modemin şifresinin nasıl kırılacağını merak etmektedir. Modem şifresini kırmak yerine modem üzerinde bulunan reset tuşuna 10 saniye kadar basmanız yeterlidir. Fabrika ayarları sıfırlanacak ve ilk kurulumdaki şifreniz ile giriş yapabileceksiniz.

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kesinlikle şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Yakınınızda bulunanlar modem arayüzüne girerek modem şifresini öğrenerek bilginiz olmadan internete bağlanabilir.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Nasıl Resetlenir

Modenizi giriş yaparken hata almanız durumunda şifrenizi sıfırlamak için fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekebilir. Modemin altında yada yanında bulunan küçük reset tuşu yada küçük deliğe 10 saniye kadar basmanız gerekmektedir.

Modem sıfırlama için modemde bulunan küçük değile iğne yada sivri bir cisimle 10 saniye bastıktan sonra bütün ışıklar sönüp yandığında modem resetlenip fabrika ayarları geri yüklenmiştir demektir.

Zyxel Modem Arayüz Şifresi Unuttum​


Zyxel modem arayüz şifrenizi unutursanız yada hatırlamıyorsanız modemin yan yada arka tarafından bulunan reset tuşuna güç ışığı yanıp sönene kadar yani 10 ile 20 saniye kadar basılı tuttuktan sonra rezeleyebilirsiniz. Zyxel modem arayüz şifresi unuttum diyorsanız resetledikten sonra modem kutusunun üstünde bulunan şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Zyxel Modem Arayüzüne Giremiyorum​

Modeminize giriş yapamıyorsanız sizlere verdiğim kullanıcı adı ve şifre bilgilerini kullanarak giriş yapmanız mümkün. Eğer daha önceden belirlediğiniz şifreyi hatırlamıyorsanız modemi reretleyerek tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Modem arayüzüne giriş yapmak için ise modemi aldığınız internet sağlayıcısı ne olursa olsun internet arama çubuğuna yazmanız gerken IP adresi 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 olmalıdır. Bu Ip adreslerinden biri deneyerek modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.
 

Yazar: yasuo
Article Title: Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Şifre Değiştirme
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst