Bilgilihocam

Yürüyüş Deyip Geçmeyin

Yürüyüş Deyip Geçmeyin

Yürüyüş Deyip Geçmeyin

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte, zayıflama haberleri ve reklamları da yavaş yavaş medyada yer almaya başladı. Şimdi size hem yaparken zevk alabileceğiniz, hem de ucuza mal edebileceğiniz bir spor önermek istiyorum .Yürüyüş.
Spor salonlarına para vermeden, yaz kış yapılabilecek ve bütün vücudu çalıştıran bir aktivite. Tempolu bir şekilde, günde sadece 30 dakika yürüyüş yapmak kalp, damar hastalıklarından, stresten, alzheimer ve bunamadan, uykusuzluktan ve daha bir çok hastalıktan bizleri koruyor.

Yürüyüş Nasıl Yapılmalı?

Yürüyüşe çıkmadan önce kıyafetlerimizin ve ayakkabılarımızın rahat olmasına dikkat etmeliyiz. Yürüyüş bittikten sonra su toplamış ayaklar ve pişik olmuş bacaklarımız olsun istemeyiz hiçbirimiz. Havanın durumuna göre yanımıza şapka, güneş kremi, bere, yedek kıyafet almamız yürüyüş esnasında bizi rahatlatacaktır. Havanın sıcak olduğu zamanlarda özellikle öğlen saatlerinde yürüyüş yapılmaması gerektiğini hatırlatmam da  fayda var. Yürüyüşe çıkarken yanımıza mutlaka su almayı da ihmal etmeyelim. Bütün hazırlıklar tamamsa artık yürüyebiliriz.
Parkta yada alışveriş merkezlerinde gezinir gibi yürüyüşün hiçbir faydası yok. Etkili bir yürüyüş yapmak isti,yorsanız koşmaya yakın bir yürüyüş yapmalısınız. Kemal SUNAL’ın “Postacı” filmini bilmeyen yoktur. İşte etkili bir yürüyüşe “Postacı” yürüyüşü de diyebiliriz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.