Son Konu

Android İşletim Sistemi Kurulumu

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Android İşletim Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır

Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurulumu

Bilgisayara android işletim sistemi kurmak için:

başlangıçta Android x86 16 R2 sürümünün iso'sunu indirin

Androd işletim sistemini kuracağımız flaş diske uyarlamak için bir program kullanıyoruz UNetbootin adlı bu program, iso dosyasını açıyor ve bilgisayar birincil açılışta Android'i Boot edecek şekilde hazırlıyorBu proramı kuruyoruz

UNetbootin programını açıyoruz, Bilgisayarınızda flash disk'in takılı olduğundan emin olun Programı açtığımzda karşımıza çıkan pencereden, 3 nokta () yazan butona tıklıyoruz ve indirdiğimiz iso dosyasının yerini gösteriyoruz Diskimage seçeneğini işaretliyoruz ve flaş diskin takılı olduğu alanı seçiyoruz Bizim denediğimiz sistemde flash disk F sürücüsü olarak göründü Ayarları yaptıktan sonradan cilalı diyoruz

Kurulum tamamlanıyor Flash disk'ten kutup kuruluma geçirmek istiyorsanız, acilen bitmiş başlat diyebilirsiniz Çıkış diyerek işlerinize devam edip sonradan da tekrar başlatabilirsiniz

Eğer buraya değin doğru yaptıysanız, karşınıza bilgisayarı restart ettikten daha sonra android logolu bir ekran gelecektir

En üst Live CD Run Android x86 without installationseçeneğini seçerseniz, montaj yapılmadan direk flaş diskinizden çalıştırırsınız En alttaki InstallationInstall Androidx86 to harddiskseçeneği ile de, hard diskinize Android işletim sistemini kuruyorsunuz Biz en üsttekini pratik bir şekilde açılmak için seçiyoruz Android sistemi açılıyor *

Üst Alt