Son Konu

Anneler Günü Şiirleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
2019 Anneler Günü Şiirleri anneler günü kısa şiirler, anneler günü şiirleri, 2019 anneler günü Yakın bir zaman da kutlanacak olan 2019 anneler günü için en hoş ve manalı şiir araynlar için sizlere meşhur ve değerli şairlerin şiirlerini sizler için paylaşıyoruz Bizde MekanıCom olarak çoktan bütün annelerin, anne adaylarının bu özel günlerini canı gönülden kutluyoruz Bebek isteyen ziyaretçilerimizin ve üyelerimizin de en kısa sürede bu hayallerini gerçekleştirmelirini dileriz 29181 29181 2019annelergunusiirleri5c55540f6087a2019annelergunusiirleri5c55540f6087a 450 601 annelergununuzkutluolsunjpg29181 2019 Anneler Günü Şiirleri annelergununuzkutluolsunjpg29181 2019 Anneler Günü Şiirleri Anneler Günü Yeşildir artık yüreğinde yağmur bulutu, Bugün anneler günü, annem beni unut Evde acılar koynuna yangelip yatmış, İnadına giyin sen de mayısa batmış, Yürü sokakta, çocukların düşü aksın Yürü ancak saksıda çiçekler sana baksın Diline genç anılarından bir türkü seç, Beş yıl büyüdüğüm okulun önünden geç, Islanırsa anıların güneşte kurut, Senin günün bugün unutma, beni unut Gök mavi, deniz mavi, bütün kıyısında dur Durma, eteğinden beni bir daha savur Annem yıldız kayıyor içinden istek tut, Koşuyor sana kısa pantolunlu çocuk, Gözünde gözümde, gözlerinde bin umut … ANNECİĞİM ak saçlı başını alıp eline, Kara hülyalara dal anneciğim! O titreyen kalbini bahtın yeline, Bir ince tüy gibi sal anneciğim! Sanma bir gün geçer bu karanlıklar, Gecenin ardında tekrar gece var; Çocuklar hıçkırır, anneler ağlar, Ihtiyar gözlerinle kal anneciğim! Gözlerinde huysuz bir derin hiçin, Kanadın yayılmış, çırpınmak için; Bu kış seyahat var, diyorsa için, Beni de beraber al anneciğim!… Necip Fazıl KISAKÜREK ANNEM Annelerin en güzeli, Sensin, benim güzel annem Ilık esen bahar yeli, Sensin, benim güzel annem Güneş yüzlü, altın kalpli, Ağır başlı, tatlı dilli, in eşi sanki Sensin, benim hoş annem Açan çiçek, çağlayan su, Gülümseyen engin duygu, Evimizin mutluluğu Sensin, benim hoş annem Uyuyan Güzel Anneye Anne, bahar geliyor uyansana Çık altın eşikte bekle beni, En güzel tılsımları buldum sana Koklayabilmek için nefesini Yeni açmış şu erik hatırlatır Bana ağaçları fazla sevdiğimi, Sevginle mi ıslanmış şu baki kır, O kara bırakmışsın gözlerini Gül hoş annem benim, benim rüyam İçimden çiçekli bir yol var sana, Senin yerine biraz ben uyusam Anne bahar geliyor uyansana Ceyhun Atuf KANSU ANNE Sen baharda nazlı çiçek, Ben çiçekte tombul böcek, Sensin beni güldürecek, Anneciğim, biriciğim Kulağımda tatlı sesin, Ninni yavrum uyu dersin, Sevgi bağın eksilmesin Anneciğim, biriciğim Mevlüt KAPLAN ANNE Uyusun da büyüsün Derdin büyüdüm anne Bana o ak sütünden Verdin büyüdüm anne Uykuma yıldızları Serdin büyüdüm anne Anne güzelliğine Erdin, büyüdüm anne FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA ANNECİĞİM Bekle beni anneciğim Bir gün sana döneceğim Pamuk gibi ellerinden Doya doya öpeceğim Demet demet çiçeklerle Lâle menekşe güllerle Aydınlık bir gelecekle Annem sana geleceğim Ne şirindir senin sözün Yeter ağlamasın gözün Bitsin artık elem hüzün Annem sana döneceğim Demet demet çiçeklerle Ellerimde buketlerle Duâlarla Tekbirlerle Annem sana geleceğim Yaşamsal OTYAKMAZ SAKLA BENİ ANNE Sen ninni söylerken anne Ak güvercinler evimize Gelinböcekleri konuyor Saçımın tellerine Sen masal söylerken anne Mor menekşeler açıyor sesinde Yüzünden kalkan kelebekler Ağır Ağır konuyor kirpiklerime Sen ninni söylerken anne Başucumda mı uykum Yastığımın altında mı Söyle girsinler gözlerime Söyle şu kedilere anne Miyavlamasınlar çarpık büğrü Oyuncağımı korkutmasınlar Girmesinler düşüne Yumuyor gözlerimi gizli bir el Yüzünü göremiyorum anne Sar beni sakla beni Sıcak sevgiler içine Tavan nere gitti anne Nere gitti evimizin duvarları Daya ellerini anneciğim Kediler düşmesin üstüme Ali YÜCE GELEMEM ANNE Bu acıya dayanmıyor yüreğim Sensiz yaşanır mı bilemem anne Sana kavuşmaktır benim dileğim Süre dolmayınca gelemem anne Doğmak murat ise elbet vefat yargı Bana fazla kuvvet geldi böyle terketmek Seni örter iken şu kara toprak Gayri yeryüzünde gülemem anne Geceleri uyku girmez gözüme Yakar beni alev düştü özüme Doymadım ancak ben senin gül yüzüne Hemen koklamaya bulamam anne Çekiçoğlu vefat baskı gelir dile Ağlamak sancımak boş yere nafile Sana kavuşmayı istesem bile Ecel gelmeyince ölemem anne Anam Dokuz ay koynunda gezdirdi beni Ne cefalar çekti ne etti anam Acı tatlı zahmetime katlandı Uçurdu yuvadan yürüttü anam Anaların hakkı basit ödenmez Analara ne yakışmaz ne denmez Kan uykudan gece kalkar gücenmez Emzirdi salladı uyuttu Anam doğurdu beni Sivas ilinde Sivralan Köyünde tarla yolunda Azığı sırtında orak elinde Taşlı tarlalarda avuttu Anam ben yürürdüm anam bakar gülerdi Huysuzluk edersem kalkar döverdi Hemen kucaklayıp okşar severdi Çirkin huylarımı soyuttu anam Çocuğuydum anam bana ders verdi Okumamı çalışmamı ön fark etti Milletine alt ol da dur derdi Vatan sevgisini giyitti anam Bitmez Tükenmez borcum var anama benim Onun varlığından oldu bedenim Kimi köylü kızı kimisi hanım Ta ezel tarihte belirtilen anam Veysel der kopar mı analar bağı Analar doğurmuş ağayı beyi İşte budur sözlerimin gerçeği Okuttu öğretti büyüttü anam Aşık Veysel'i Anneciğim seni sever kokunu özlerim Hemen seni bekliyorum Ben seni fazla seviyorum annem annem sen üzülme seni birakip gitmeme ragmen unutma ben defalarca seninleyim ANNEM Annelerin en güzeli, Sensin, benim hoş annem Ilık esen bahar yeli, Sensin, benim hoş annem Güneş yüzlü, altın kalpli, Ağır başlı, hoş sohbet, in eşi sözde Sensin, benim hoş annem Açan çiçek, çağlayan su, Güler Yüzlü engin duygu, Evimizin mutluluğu Sensin, benim güzel annem H Latif SARIYÜCE ANACIĞIM Dünyada apayrı yeri olan bir sevgi Anne sevgisi Bundan Böyle ben de bir anayım Anam seni dünden daha fazla seviyorum! Çocukluğumda dua ederdim Allah'a Anam ölmesin diye Tanrım kabul etti dualarımı, Göstermedi bana senin acını Bu yıl da geldi 'Anneler Günü' Ne alsam sana yetmez, Senin hakkın ödenmez! Sana duygularımdan bir demet Anneler günün kutlu olsun Ellerinden öptüm, canım anacığım! Nuray (Kahveci) Zaralı ANNELER GÜNÜ “Anneme ve tüm annelere Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Kaç geceler bana ninni söylerdi Hasta olunca oydu başucumda bekleyen Biraz yorulmayayım, üzülmeyeyim, hemencecik Alır kucağına okşardı, saçlarımı öperdi Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Uzun kış geceleri masal masaldı Güzel çoban kızları, sevecen sultanlar Bir suyun akışı gibi geçip gitti zamanlar Hemen ne o geçen günkü çocuk, ne de o masal kaldı Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Yıkayan oydu mürekkep lekeli parmaklarımı Akşam birazcık geciksem yollara düşerdi Sokağa çıkarken «Yavrucuğum üşütme» derdi Anında bir kazak örerdi azıcık abes kaldı mı Nasıl hatırlamam anacığım nasıl Bilirim yine kalbinde yerim anacığım Selam sana Anneler Günü İstanbul’dan Yeni dönmüşçesine bir akşam okuldan Vefalı ellerinden öperim anacığım Ümit Yaşar Oğuzcan ANNEM Bağım olsa, bahçem olsa Ipekli bez bohçam olsa, Sabah olsa, akşam olsa Annem gitmese yanımdan defalarca baksam yüzüne, Uyurum yatsam dizine Rastlamadım kem sözüne Sesi çıkmaz kulağımdan Bir sözünü iki etmem Canımı verir incitmem Annemsiz cennete gitmem Onu severim canımdan İbrahim Şimşek ANNEME ŞİİR Annemi ben fazla severim, Melek annem, hoş annem, Üzülmesin sakın derim Melek annem, güzel annem İyi doğru sözler onda, Şefkat doymuş gözler onda, Sevgi, ışık var yolunda, Melek annem, güzel annem Anne yüzü ne asil yüz, Anne gözü ne derin göz, Anne özü, pırlanta öz, Melek annem, güzel annem O gülerse çağlayanım, O ağlarsa ağlayanım, Ona gönül bağlayanım; Melek annem, hoş annem Rıfat Necdet Evrimer ANNE ANNE ANNE Ağaç olsan Dal olurum anne Yaprak olurum Sana gelirim Deniz olsan Su Baskını olurum anne Irmak olurum Sana gelirim Bahçe olsan Gül olurum anne Toprak olurum Sana gelirim Güneş olsan Yol olurum anne Bayrak olurum Sana gelirim Tacettin Yıldırım CANIM ANNEM Yemeyip de yediren, Giymeyip de giydiren, Her an bizi düşünen Canım annem, gül annem Kol açıp, kanat geren, Ömrünü bize veren, Biz gülünce sevinen Canım annem, gül annem Bülent Özcan Belli Başlı ANAM BENİM CANIM ANAM, İNSANLARI BAĞLI TUTAN SENİ SEVEN ÇOCUKLARDAN, ÖPÜCÜKLER YANAKTAN BİR TEK SENİ SEVERİM, BİR TEK SENİ ÖPERİM BİR TEK SANA GÜVENİRİM BENİM CANIM ANAM BANA DEĞERINDE VEREN BENİ BESLEYİP BÜYÜTEN HASTALANDIĞIMDA YANIMDA SAATLERCE BEKLEYEN Elif Nazlı Kurt ANNE Senin sesini senin kokunu özledim anne Gözlerini özledim, Sözlerini özledim Kokunu özledim, Benim hoş annem Beni büyüten, Beni yaşatan Beni yüreten, Sen değilmiydin, Benim güzel annem Anne Sevgisi Sıcağın sinmiş bana, Seni severim asıl, Sensiz bana kan veren Sensin bana can veren Küçükken yudum yudum, Sütlerinle uyudum Kulağıma ninniler, Neler söyledin neler Beni büyüttün asıl, Beni yürüttün belli başlı, Göremeyince seni Kucaklarım gölgeni ANNE Hakkın ödeşilmez eşin bulunmaz Beni ak sütünle besledin ANNE Şefkatin bir şeyle satın alınmaz Kulağıma ninni söyledin ANNE Ne dek tatlıydı gel yavrum derken Seyrederdi mışıl mışıl uyurken Elinde avcunda hiç bir şey yokken Giydirdin kuşattın süsledin ANNE Bu gece rüyamda yaktın özümü Şahballıyım tutamadım sözümü Okşadın saçımı öptün yüzümü Başımı göğsüne yasladın ANNE Hilmi Şahballı  

Üst Alt